Eski Isparta Valisi Oğuz, 8,5 yıl hapis cezası verildi

Isparta Amerikancı casusluk ve terör örgütü FETÖ/ PDY davası sonuçlandı; sanıklara yağmur gibi ceza yağdı.

Aralarında eski Isparta Valisi Memduh Oğuz, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) eski Rektörü Hasan İbicioğlu ve çok sayıda iş adamının bulunduğu 48’i tutuklu, 129 sanıklı Isparta FETÖ/ PDY davası kararını verdi.

Bomba15’in haberine göre, Mahkeme heyeti, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) eski Rektörü Hasan İbicioğlu hakkında örgüte üye olma, görevi kötüye kullanma suçlamasıyla 27 yıl 9 ay, eski SDÜ Bilgi İşlem Daire Başkanı Halil Karakoç hakkında 25 yıl 19 ay, kapatılan ISİAD Başkanı Özcan Pınarcı hakkında 13 yıl 6 ay, ITSO eski Meclis Başkanı Bedri Ayhan hakkında da 13 yıl 4 ay, Isparta eski Valisi Memduh Oğuz için de 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına hükmetti.

Ayrıca Ahmet Tahir Bakal ve Mustafa Ardal hakkında 12 yıl 6 ay, Âdem Demiralay hakkında 10 yıl 6 ay, örgütün üniversite sorumlusu olduğu iddiasıyla yargılanan Cabir Doğan hakkında 15 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

İş adamları Salih Sarıkaya, Mustafa Altıniş, Şükrü Top, Ali İhsan Altınok, Talip Türcan, M. Tuğrul Sezer ve Hüseyin Cahit Sevindir ise verilen ceza ile yattıkları süre göz önünde bulundurularak denetimli serbestlik ve yurtdışı çıkış yasağı koşuluyla tahliye kararı veridi.

Isparta sözde “İl İmamı” olarak yargılanan Osman Demirhan da 92 yıl 8 ay 29 gün ağır hapis cezasına çarptırıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.