Esnaf Odası başkanlarıyla online toplantı

Oda başkanları Vali Arslantaş’a sorunlarını, çözüm önerilerini, beklenti ve taleplerini iletti

Burdur Valisi Ali Arslantaş başkanlığında, tam kapanma dönemi öncesinde Merkez ve 10 ilçe Esnaf Odası başkanlarıyla çevrimiçi olarak video konferans aracılığı ile toplantı yapıldı.

26 Nisan Pazartesi günü Cumhurbaşkanımızın Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar ve İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge doğrultusunda, 9 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan itibaren 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05:00’e kadar sürecek olan tam kapanma dönemine geçiliyor.

Tam kapanma sürecine geçilirken bu kapsamda ilimizde uygulanacak tedbirlerle ilgili Burdur Esnaf ve Sanatkârlar odası Başkanı Metin Sipahi ve 10 İlçe Esnaf Odası Başkanı ile çevrimiçi olarak bir araya geldi.

Toplantıya Burdur Milletvekili Sayın Bayram Özçelik ve Ticaret İl Müdürü Aylin Sacide Çağlar da katıldılar.

Vali Arslantaş toplantının başında yaptığı konuşmada, tam kapanma süreciyle ilgili beklentilerini dile getirirken, ayrıca bütün oda başkanlarına tek tek söz verdi.

Amaçlarının bu hassas süreç içerisinde uygulanacak tedbirleri önemseyerek, 17 Mayıs tarihi itibariyle sona erecek tam kapanma sürecinin sonunda Burdur ve ülke olarak en iyi şekilde normalleşme sürecine geçmek istediklerini vurgulayan Vali Arslantaş, tüm kesimler olarak hep birlikte bu mücadelenin ve bu hastalığın üstesinden geleceklerine inandığını ifade etti.

Tek tek söz alan Esnaf Odası başkanları da esnafların bu süreçte yaşadıkları sıkıntıları dile getirdiler. Karşılaştıkları sorunların yanı sıra çözüm önerileri ile esnafların beklenti ve talepleri de birinci ağızdan Vali Arslantaş’la paylaşan Oda başkanları, yaptığı toplantı dolayısıyla Vali Arslantaş’a memnuniyetlerini ifade ettiler.

Tam kapanma süreciyle ilgili karşılıklı görüş alışverişi ve değerlendirmelerde bulunulan toplantının son bölümünde Vali Arslantaş katılımları ve katkıları dolayısıyla Oda başkanlarına teşekkür etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir