FETÖ’nün gazetecileri gözaltında

3 Gazeteci Gözaltında; Biri Aranıyor

Amerikan destekli Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ’cü) darbe kalkışması kapsamında Antalya’da 19 gazeteci hakkında yakalama kararı çıktı. Üçü kişi gözaltına alındı.

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ’nün kalkıştığı Amerikancı darbe girişimi kapsamında yürütülen OHAL soruşturması Antalya’da gazetecilere dayandığı öğrenildi. Vali Karaloğlu’nun basına yaptığı açıklamaya göre, Gazeteci Olgun Matur’un da aralarında bulunduğu kişilerin gözaltına alındığını, 19 gazeteci hakkında yakalama kararı bulunduğunu, kayyum atanmadan önce Zaman gazetesinin Antalya Bölge Müdürlüğü görevini yapan Tuncer Çetinkaya’nın firari olduğunu belirtti.

19 GAZETECİ HAKKINDA YAKALAM KARARI VAR

Gün İnternet Gazetesi’nin haberine göre, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ’ye) yönelik soruşturma kapsamında, Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün FETÖ’nün basın ayağına yönelik operasyon düzenlediğini belirtti. Antalya’daki 19 gazeteci hakkında yakalama kararı bulunduğunu açıklayan Vali Karaloğlu, “Gazeteci Olgun Matur’un da aralarında bulunduğu bazı kişileri gözaltına aldık. Kentteki 19 gazeteci hakkında yakalama kararı var. FETÖ’ye destek veren gazete, haber siteleri, dergileri incelemeye aldık” dedi. Vali Karaloğlu, kayyum atanmadan önce Zaman gazetesinin Antalya Bölge Müdürlüğü görevini yapan Tuncer Çetinkaya’nın da firari olduğunu söyledi.

FETÖ’CÜ ZAMAN VE CİHAN MUHABİRLERİ GÖZALTINDA

Polis, Zaman Gazetesi ve Cihan Haber Ajansı (CİHAN’DA) muhabir olarak çalışırken, kayyum atanmasından sonra işten çıkartılan muhabirler Kenan Baş ve Özkan Mayda’yı da gözaltına aldı. İki gazeteci sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Baş ve Mayda’nın evlerinde arama yapıldı. Polis, hakkında gözaltı kararı bulunan Zaman Gazetesi Antalya eski Temsilcisi Tuncer Çetinkaya’yı da yakalamak için çalışma başlattı.

BURDUR’DA YOK MU GAZETECİ KILIĞINDA FETÖ’CÜ

Şimdi kamuoyunun dikkatleri, ilimizde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarındaki, kitle örgütü, sendika, odalardaki ve firmalardaki FETÖ’nün uzantılarına uzanan görevden el çektirmeler, gözaltılar ve mühürlemeler sürecine yöneldi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir