FETÖ’yle mücadele devam ediyor

FETÖ  üyeliğinden aranan firari eski öğretmen İstanbul’da bir eğitim kurumunda kaçak çalışırken yakalandı

ABD’nin, ülkemizde 2014 yılında demir dağları eritilerek Ergenekon’dan çıkışla başlayan milli süreci durdurmak ve Açılım süreci boyunca kazdığı hendeklere ve ilan ettiği sözde Özerklik çukuruna gömülen “kara kuvveti” PKK’yı Mehmetçiğin demir pençesinden kurtarmak amacıyla Gladyosu silahlı Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ’ye) yaptırdığı darbe girişiminin bastırılmasından bu yana yapılan mücadeleler hız kesmeden sürüyor. Bu kapsamda bir yıldır aranan firari eski öğretmen AÇ, İstanbul’da illegal olarak çalıştığı bir eğitim kurumunda yakalanarak gözaltına alındı.

Atatürkçü komutanların ve vatanseverlerin Ergenekon ve Kumpas davalarıyla hapsedildikleri Silivri duvarları, 2012 ve 2013 yılları boyunca gelişen ve devasa boyutlara ulaşan kitle hareketleri sonucu 2014 yılında yıkıldı.

Mahkemelerde vatanseverlerin yaptığı savunmalarda dedikleri gibi, Silivri’nin koğuşları misafirlerini değiştirdi; komutanlar ve vatanseverler çıktı; yerlerine Ergenekon savcı ve hâkimleri girdi.

Açılım sürecine son verildi.

Mehmetçiğin demir pençesi, Güneydoğu kentlerinde hendekler kazmış ve sözde “özerklik” ilan etmiş ABD “kara kuvveti” PKK teröristlerinin tepesine indi.

Ülkede milli bir süreç başladı.

ABD, “kara kuvveti”ni Mehmetçiğin demir pençesinden kurtarmak amacıyla Türkiye’deki Gladyosu silahlı Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ’ye) hükümet darbesi yaptırttı.

Ancak Türk Ordusu ile Türk Milleti’nin birliği kaldırdığı taşı ayağına düşürmesine neden oldu.

2016 Temmuz darbe girişimi boşa çıkarıldı.

Ordu, polis ve yargıdaki FETÖ unsurları büyük oranda temizlendi.

3,5 yıldır FETÖ’ye karşı mücadele hız kesmeden sürmektedir.

Bu kapsamda Burdur Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, yürütülen istihbarat çalışmaları sonucunda, Silahlı Terör Örgütü (FETÖ’ye) üye olmak suçundan bir yıldır aranan eski öğretmen AÇ isimli şahsın İstanbul’da bir eğitim kurumunda illegal olarak çalıştığı bilgisine ulaşan Burdur İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekiplerle yaptıkları ortak operasyon sonucunda AÇ isimli şahıs illegal olarak çalıştığı eğitim kurumunda yakalanarak gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla gözaltına alınan AÇ isimli şahıs, çıkarıldığı İstanbul 1’inci Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edildi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.