Finike Belediyesi’nden Burdur Belediyesi emekçisine sebze

Finike Belediyesi, semt pazarlarının kapalı olması sebebiyle Kardeş Belediyelerine desteğini sürdürüyor.

Salgının ve salgını önlemek için alınan tedbirlerin yarattığı olumsuz şartlar üretici felç etti. Semt pazarlarının tan kapanması, hallerin işlevsizleşmesi çiftçinin ürününün elinde kalmasına ve çöpe dökmesine sebep oldu.

Bu kapsamda Finike Belediyesi, Burdur belediyesi ile eşgüdüm içinde Finike çiftçilerinin çöpe dökeceği elinde kalan bir tır sebzeyi toplayarak Burdur Belediyesi çalışanlarına dağıtılmak üzere gönderdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “Maalesef pandemi üreticiyi de zor duruma soktu. Ancak belediyeler arası yardımlaşma ile biz üreticinin elinde kalıp çöpe gitmesine mani olmaya çalıştığımız sebzeyi Finike Belediyesi arayıcılığı ile bugün Burdur’umuza getirdik. Bir tır dolusu sebzeyi Finike Belediye Başkanımızın oradaki üreticilerinin elinden bedelsiz alarak bize gönderme teklifi ile bugün üreticimizin elinde kalan ürünleri Belediye işçilerimizin evine en azından bir kap yemek olarak gidebilmesini sağlamak istedik. Emekçi arkadaşlarımız dilediği kadar sebzeyi alarak evlerine ya da komşularına götürebilirler. Yeter ki mahsul çöpe gitmesin üretim heba olmasın. Finike Belediye Başkanımız Mustafa Geyikçi’ye ve Finikeli üreticilerimize bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Buradan pandemi boyunca ürünü elinde kalan üreticimiz olursa da bu anlamda destek olacağımızı ve Burdur halkın taze meyve ve sebzeyi ulaştıracağımızın sevincini yaşayacağımızı ifade etmek isterim” dedi

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir