Gaziler Günü kutlandı

Gaziler Günü, Cumhuriyet Meydanı’nda kutlandı.

Çelenklerin sunulmasıyla başlayan Anma programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile devam etti. Günün anlam ve önemine belirten konuşmayı Muharip Gaziler Derneği İl Temsilcisi Hasan Okyar yaptı. Göller Yöresi Anadolu Lisesi Öğrencisi Halil İbrahim Şan tarafından okunan şiirin ardından tören sona erdi.

Törene Vali Hasan Şıldak, Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, MAKÜ Rektör V. Prof. Dr. Durmuş Acar, Baro Başkanı Ramazan Gedik, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Törenin ardından Vali Hasan Şıldak beraberinde yer alan protokolle birlikte Muharip Gaziler Derneğini ziyaret etti.

Ziyareti sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Hasan Şıldak; “tarihimizde önemli günlerin, önemli olayların sürekli olarak hatırlanması, kutlanması ve anılması bizi millet olarak daha da güçlü kılıyor. Bugünde bu anlamlı günlerimizden birini hep birlikte anıyoruz, kutluyoruz.  Bütün çalışma arkadaşlarımızla birlikte Gazilerimize olan minnet duygularımızı ifade etmek adına bir aradayız. Anma programı kapsamında Atatürk Anıtına çelenk sunarak bağlılığımızı ve saygımızı ifade ettik. Sonrasında Muharip Gaziler Derneği İl Temsilciliğimizi ziyaret ederek, kendilerine yine şükranlarımızı ifade ettik. Gerek gazilerimiz, gerekse hayatlarını kaybederek, kanlarıyla vatan topraklarını sulayan şehitlerimiz bizlerin en kutsal değerleridir. Bugünün anlamı da devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanının verilişinin yıl dönümüdür. Bu anlamda da çok önem atfedilen bir gündür. Bütün Şehit Ailelerimize ve Gazilerimize sağlıklı, uzun ömürler diliyorum. Ebediyet intikal eden Gazilerimizi, Şehitlerimizi minnetle rahmetle anıyorum” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir