Geçen yıl, Burdur’a 3,5 milyar liralık yatırım yapıldı

İl Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan Vali Arslantaş, geçen yıl, bir kısmı bu yıla sarkmış olan 323 projeye toplam 3,5 milyar liraya yakın harcama yapıldığını belirtti.

Dün Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Konferans ve Sergi Salonunda 2022 yılı 1’inci dönem toplantısı yapıldı. Toplantıya Vali Arslantaş başkanlık yaptı.

Toplantıya Burdur Valisi Ali Arslantaş, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Vali Yardımcısı Mehmet Polat, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ve İl Jandarma Komutanı V. J. Alb. Engin Hatipoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının bölge ve il müdürleri katıldı. 

Vali Arslantaş yaptığı açış konuşmasında, geçen yılki yatırım miktarı aktarıldı.

Buna göre, 2021 yılı Programında bir kısmı hala süren 323 proje bulunmaktadır. Bunun toplam bedeli 3,4 milyar liradır. 148 proje yıl içerisinde tamamlandı. 81’i devam etmektedir. 52 proje hala ihale aşamasında bulşunmaktadır.7’si ise tasfiye edildi. 35 adedi de çeşitli nedenlerden dolayı başlanamadı.

Vali Arslantaş konuşmasının ardından, Bölge Müdürlerinden başlayarak, yatırımcı kurumların yöneticileri tarafından sunumlar yapıldı. Her sunumun ardından Hazirun söz verilerek, koordinasyonu gerektiren konular görüşülerek, karara bağlandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.