Son 17 yılın en görkemli 10 Kasımı

Asya/ Avrasya’nın Kahramanı yeniden yükselişe geçti

Tüm ülkede ve ilimizde son zamanların en görkemli 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı hayata geçirildi.

Müstesna devlet adamı, büyük devrimci, Asya/ Avrasya’nın Kahramanı, yenilmez komutan, laik, demokratik Cumhuriyet’in banisi büyük Atatürk, ölümünün 81’nci yıldönümünde minnet, özlem ve saygıyla törenle anıldı. Son zamanların en görkemli Atatürk’ü Anma Günü gerçekleştirildi.

Ancak O’nun ilke, program ve siyasetleriyle çözülebilecek büyük zorluklarla karşılaşınca, içinden geçtiğimiz zorlu ekonomik problemler ve milli güvenliğimize yönelik tehditlerle karşılaşınca Atatürk’ün programı yeniden Türk Milleti’nin gündemine girdi. Türkiye bir yandan ABD güdümlü terör örgütlerini silahla ezerken, diğer yandan üretim ekonomisinin önemini ve geleceğimiz üzerindeki belirleyiciliğini gittikçe daha fazla yeniden keşfediyor.

İçinden geçtiğimiz ve gittikçe ivmesi artan süreç, “21’nci yüzyıl, Atatürk Yüzyılı olacak” söyleminin ete kemiğe büründüğü süreçtir. Türk Milleti, Vatan Savaşı’nın başladığı 24 Temmuz 2015 ve 15 Temmuz 2016 ABD/FETÖ darbe girişiminde Atatürk programının önem ve belirleyiciliğinin farkına vardı. O zamandan bu yana her milli bayramda ve 10 Kasım’da Aslanlı Yol’dan geçen ziyaretçi rekoru kırıldı. Atatürk’ün bu topraklarda milletimizin temel birleştirici kuvveti ve birlik harcı olduğu bir kere daha kanıtlandı. Türk Milleti Anıtkabir’de, Atatürk’ü anma törenlerinde, yurdun dört bir yanında hüzünle değil gururla, yasla değil kararlılıkla birlik ve beraberlik için toplanıyor.

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı’nı Barış Pınarı Harekâtı izledi. Sınır ötesinde geleceğimizi, bekamızı ve milli güvenliğimizi tehdit eden ABD/İsrail terör koridorunu darmadağın eden Mehmetçik, Pençe ve Kıran operasyonlarıyla teröristlere giz açtırmıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Akdeniz’deki kararlılığı sürüyor. Cumhuriyet Donanması, Mavi Vatan’da Türk Milleti’nin haklarını gasbetmeye çalışan haydutların korkulu rüyası oluyor. Tarikat ve cemaatlere karşı tedbirleri devlet kurumları gündemlerine almaya başladı. Artık bugün ülkeyi sarsan ekonomik krizden çıkışın Atatürk’ün ekonomi programıyla mümkün olacağı gerçeği kendisini daha çok dayatıyor.

Bu şartlarda bugün Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan protokol ve vatandaşlar Ata2nın Anıtına bir kere daha minnetle, özlemle ve saygıyla çelenk sundu; sirenler çaldı; iki dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Anıta Burdur Valisi Hasan Şıldak, Garnizon ve 58. Piyade Eğitim Alay Komutanı P. Alb. Cenk Baburşah, belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, siyasi parti, oda ve kitle örgütü temsilcileri çelenk sundu.

Çelenk törenini, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Konferans Salonu’ndaki program izledi.

Saat 09.05’te Türkiye’de hayat durdu

Ülke çapında koca bir millet aynı anda, sirenler çaldığında 9’u 5 geçe Ata’sına saygı duruşuna geçti. Yurdun her köşesinden duygulandıran görüntüleri Ulusal kanal ekranından…

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir