Gene onlar bildiler; onlar haklı çıktılar

S400’leri alamaz, getiremez, iptal edilir dediler; onlar ise girilen önlenemez süreci iyi okudular, S400’ler gelecek dediler, zaman onları haklı çıkardı

Başta firari Emre Uslu gibi FETÖ’cüler olmak üzere birçok Amerikancı Türk yazar, çizer, siyasetçi ve asker S400 siparişinin iptal edileceğini, getirilemeyeceğini, ABD’nin buna izin vermeyeceğini iddia etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise “o iş bitti. Çoktan aldık” dedi. S400’lerin edinilmesinin ısrarlı savunucuları Vatan Partisi Genel Başkanı ve E. Tümgeneral, Hava Pilot Beyazıt Karataş haklı çıktı. Emre Uslu, Aslı Aydıntaşbaş, Ümit Özdağ ve Türker Ertürk gibi isimlerin başını çektiği ekip “gelmez”, “gelemez”, “iptal edilir” dedi ve yanıldılar.

Gazeteci Aslı Aydıntaşbaş, S400’lerin ertelenme ihtimalinden sözediyor, “Temmuz ayında gelmeyecek, sürekli ertelenme masada” diye cikcikliyordu.

Firari FETÖ’cü Emre Uslu, “Türkiye, S400 almak istemez, alamaz” dedi.

E. Amiral Türker Ertürk, 4 Temmuz 2018 tarihinde, “S-400 İPTAL EDİLECEK! SONUÇ; İSTİKRARSIZLIK, SAVAŞ, SEFALET VE YIKIM Hiç şüpheniz olmasın; S-400 iptal edilecek, Rusya ve İran’la aramız bozulacak, ülkemiz Ortadoğu bataklığının içine daha da batacak ve Kıbrıs, adalar ve deniz yetki alanlarımız başta olmak üzere tüm ulusal davalarımıza sahibiyet azalacaktır! Söylemedi demeyin!” diye yazdı.

Habere gitmek için tıklayınız

Prof. Dr. Ümit Özdağ, “AKP Rahip Bronson’dan sonra ABD önünde tekrar diz çöktü. S-400’ler alıştıra alıştıra önce erteleniyor sonra vazgeçilecek” demişti.

Ama sonra önceki gün “S400’ler Ankara’da” yayınları yapıldı. İlk görüntüler kameralara böyle yansıdı:

Yanılıp ters köşe olanlar

Milli Savunma Bakanlığı twitter hesabından duyurdu: Birinci grup S-400 Ankara’ya geldi. Milli Savunma Bakanlığının resmi twitter adresinden yapılan açıklamaya göre bugün sabah saatleri itibariyle birinci grup S-400 Ankara’ya intikal etti. Mürted Hava Meydanına indirildi.

TRT Haber, “#SONDAKİKA MSB: S-400 savunma sisteminin birinci grup malzemelerinin Ankara’ya intikali bugün başladı” diye yayın yaptı.

Velhasıl S400’lerle ilgili tartışma aylarca sürdü gitti.

Gelip gelmeyeceği, alınıp alınmayacağı merak konusu olan S-400’lerle ilgili çok sayıda iddia ortaya atılmıştı.

ABD’nin ve Trump’ın sürekli küstahça tehdit yolladığı S-400’lerin birinci grubu dün Ankara Mürted Hava Meydanı’na ulaştı.

Sonuçta gene Perinçek haklı çıktı.

Sonuçta gene Amerikancılar yanıldı.

S400 tedariği, Atlantik’e meydan okumak, NATO’dan çıkmakla eşdeğer bir hamle

Karataş ve Perinçek, S-400’lerin gelişini memnuniyetle karşıladılar. Perinçek, “S-400’lerin gelişini selamlıyoruz. Türkiye Atlantik’in baskılarına boyun eğmeyeceğini bir kez daha göstermiştir. Türkiye, Atatürk Devrimini tamamlayacağı Avrasya iklimine yerleşmektedir. S-400 bu sürecin savunma silahıdır. S-400’ler Yeni Dünyanın kuruluşunu bildirmektedir” dedi.

Sosyal medya adreslerinden yaptığı açıklamayla S-400’leri karşılayan Doğu Perinçek, “Türkiye Doğu Akdeniz’de de yalnız kalmayacak. Suriye ile dostluk ve işbirliği kaçınılmazdır. S-400’lerin gelişi o zaman esas anlamını kazanacaktır. Yeni Dünyanın kuruluşunda Türkiye öncü konumda olacaktır” diye de ekledi.

Beyazıt Karataş ise “S-400’ler Mürted Hava Meydanına böyle gelecek” diyerek bir video paylaşmıştı. Karataş, “bizim personelimiz, çok iddialı söylüyorum; Ruslardan daha iyi kullanacaklardır S400’leri” diye ifade etti.

S400’ün özellikleri

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.