Gönüller Yapmaya Var mısın?

‘Gönüller Yapmaya Var mısın’ diyen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, dayanışmayı daha da arttırmak adına yeni bir hizmeti daha uygulamaya sundu.

“Gönülden Gönül’e Burdur” uygulaması ile ihtiyaç sahiplerini ve hayırseverleri buluşturmayı hedefleyen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, uygulamayı sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Ercengiz “Çok değerli hemşerilerim 11 ayın sultanı Ramazan artık kapımızda. İl sahurumuzu kalkıp oruçlarımızı tutup ibadetlerimizi yapacağız. Tabide bu ayın sadece ibadet etmek değil bir başka yüklediği görev de var bizlere. Toplumsal dayanışma, yardımlaşma, paylaşma ve nefsin köreltilmesiyle ilgili sorumluluklarımız var. Bizler Burdur Belediyesi olarak 8 yıldır yurttaşımızın her ihtiyaç duyduğu noktada, gücümüz yettiği ölçüde yanında olmaya çalıştık. Bu noktada da yurttaşımızın birbiri ile yardımlaşması için bazı kanalları da açık tutmaya çalıştık. Örneğin Gönülden Gönüle mağazası ile yurttaşımızın ayakkabı, konfeksiyon, ev tekstili yada ev aletleri olmak üzere ev ihtiyaçlarını, ihtiyacı olmayan yurttaşımızın bize teslim etmesi halinde birbiri ile buluşturmaya çalıştık. Bunu büyütüyoruz. Artık buradan başka bir noktaya gitmeye çalışıyoruz. Şimdi de cep telefonlarımıza yada Bilgisayarımıza yapacağımız bir yükleme ile yeni bir uygulama ile Gönülden Gönüleyi artık sanal ortama taşıyıp, ihtiyaç sahibi olan yurttaşımız ile bu ihtiyacını karşılamak isteyen yurttaşımızı buluşturmak istiyoruz. İnancımız sağ elin verdiğini sol ele göstermeden ve yardım elini rencide etmeden yardım vereni de huzurlu bir halde uğurlayacak yeni programın alt yapısını oluşturduk. Cep telefonlarımıza yada Bilgisayarımıza yükleyeceğimiz bu uygulama ile yardım talebi olan yurttaşımızın gıda, hijyen malzemesi, bebek bezi, bebek maması, odun, kömür, ödeyemediği bir faturayı talep etmesi halinde bunu karşılamayak isteyen yurttaşımızı o ortamda buluşturup vatandaşımızın ihtiyacını birlikte karşılayacağız. Unutmayalım! Toplumsal dayanışma ile yurdumuzun üstünden gelemeyeceği hiçbir sorun yoktur. Bu sorunlarında üstesinden bu zor günlerinde üstesinden geleceğiz. Toplumun birlikte dayanışarak toplumun ihtiyacını birlikte karşılayarak hem manevi huzura erişip hem de huzur içerisinde yaşayacağımız yaşadığımız kentin devamını sağlayacağız. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.   “Gönülden Gönül’e Burdur” uygulamasını bu linke tıklayarak yada Cep Telefonundan APP Store ya da Google Play Store Mağazalarından ücretsiz olarak indirilebilmektedir

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.