Halk bayramlaşması İstasyon Çaybahçesinde yapıldı

Sabah 11,00’de Belediye İstasyon Çaybahçesinde başlayan resmi halk bayramlaşması, Garnizon ve Emniyet Müdürlüğünde devam etti; Huzurevinde sonlandı.

Burdur’da resmi toplu halk bayramlaşması, birçok yenilikleriyle Belediye İstasyon Çaybahçesinde başladı; Garnizonda ve Emniyet Müdürlüğünde devam ederek Huzurevinde son buldu. Bu yıl resmi bayramlaşma programında birtakım değişiklikler dikkatlerden kaçmadı. En dikkat çekeni de geçmişte birçok sorun ve tartışma yaratılan Garnizona gazetecilerin girmesine hiç ses çıkarılmaması oldu.

İstasyon Çaybahçesi’ndeki bayramlaşma törenine, Burdur Valisi Hasan Kürklü, Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, AKP Burdur Milletvekili Reşat Petek, MHP Burdur Milletvekili Alparslan Dursun, Garnizon Komutanı 58. Piyade Eğitim Alay Komutanı P. Albay Metin Karagöz, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, CHP önceki Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, AKP önceki Milletvekili Bayram Özçelik, eski Senatör Ekrem Kabay, siyasal parti başkanları ve üyeleri, kitle örgütü, sendika ve oda başkan ve üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende Başkan Ercengiz, Vekiller ve Vali Kürklü birer konuşma yaptılar. Başkan Ercengiz, ülkemizin ateş çemberiyle çevrelendiğini, bu koşullarda birlik beraberlik içinde kardeşçe bayramlaşma gerçekleştirdiklerini vurguladı. Diğer konuşmacılar da birlik beraberliğin altını çizdiler.

Çaybahçesi’ndeki bayramlaşmayı müteakiben yan taraftaki Garnizona geçilerek bayramlaşma töreni orada sürdürüldü. Ardından program, Emniyet Müdürlüğü ve Huzurevinde sürdürüldü.


Burdur Ramazan Bayramı-2015 paylaşan: fozcan

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.