Halk Plajının yeni imajı beğeni topluyor; halka açık bir ocak başı estetiği

Burdur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce Halk Plajındaki mangalların bacaları yükseltildi; üzerleri vatandaşlar kışın yağmurdan yazın güneşten etkilenmemesi için estetik sundurmalarla kapatıldı. Başkan Ercengiz, çalışmaları yerinde inceledi.

HALKA AÇIK BİR OCAK BAŞI ESTETİĞİ

Başkan Ercengiz sonlanan çalışmalar hakkında açıklama yaparak, “vatandaşımızın güvenli ve hijyenik koşullar içinde büyük piknik masalarında pikniğini yapabildiği ve mangal yaparken de dumanıyla kimseyi rahatsız etmediği adeta halka açık bir ocak başını Burdur’umuzun hizmetine sunduk. Burdur Halkının keyifle kullandığı tam bir mesirelik alan olan adı üstünde halk plajı olan gölünden de yararlanılan bir sosyalleşme mekanıydı. Geçtiğimiz yıllarda da biraz değerini yitirdiği düşünülse de göreve geldikten sonra da yeniden gereken önemi ve değeri vermeye başladık. Bunun içinde her yıl yeni bir çalışma ile Burdur Halk Plajımıza katkı vermeye devam ediyoruz” dedi.

ÇEVREMİZİN KORUNMASI KONUSUNDA HALKIMIZDAN DESTEK BEKLİYORUZ

Başkan Ercengiz, yapılan hizmetlerin korunması açısından vatandaşlar destek beklediğini ifade ederek, “Burdur Gölü’nün önemi, sadece kaybettiği su değil, etrafındaki yaşam alanlarıyla da büyük. Bir tek ricamız var, her zaman olduğu gibi biz yaptığımız her belediye tesisini, açık alanlarımızı ve parklarımızı halkımıza emanet ediyoruz. Bunlar ne kadar iyi kullanılırsa, o kadar uzun süre halkımıza hizmet eder.  Genel temizliği zaten belli periyotlarla yapılsa da zaman zaman vatandaşımızın dikkatsizliği sonucu alanın kirli olduğundan şikâyet alıyoruz, bu da bir kültür meselesi,  gelişimizde nasıl bulmak istiyorsak, alanı öyle bırakalım. Bu genel bir kuraldır, bu konuda da halkımızdan destek istiyoruz. Bir vatandaşlık görevi olarak, birbirimizi uyarmamızdan kimse gocunmamalı, kimse bunu mesele etmemeli, hatta bunu doğru dille kullanırsak da iyi bir kültür dilini Burdur’umuza her zaman olduğu gibi kazandırmış oluruz” şeklinde ricada bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir