Denetimler üst düzeyde

“Lebalep” kongrelerle ülke çapındaki Kovid19 vaka sayılarının 60 binleri aşarak Avrupa birinciliğine oturması üzerine Ramazan tedbirleri adı altında kısmi kapanma uygulaması kapsamında dün saat 19,00’da başlayan ve tüm ülkede uygulanan sokağa çıkma yasağı sonucu sokaklar bomboş hale geldi. Vali Konağından Milli Egemenlik ve Atatürk Caddesi boyunca Cumhuriyet Meydanına kadar gözlemledik; cadde ve sokaklarda çok az sayıda görevlilerin haricinde incin top oynuyor.

Kovid-19 tedbirleri kapsamında dün saat 19,00’da başlayan ve Pazartesi sabah saat 05,00’e kadar ülke genelinde hafta sonu kesintisiz uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor.

KıvılcımHaber olarak durumu sahada gözlemlemek istedik.

Vali Konağından Milli Egemenlik ve Atatürk Caddesi boyunca Cumhuriyet Meydanına kadar ilerledik.

15 Temmuz ve Demokrasi Meydanında bay-bayan iki polis “niye dışardayız?” diye sorguladı. Gazeteci olduğumuzu belirttik. Yani denetimlerin de aralıksız sürdüğünü gördük.

Sokaklar ce caddeler birkaç görevlinin dışında bomboş…

Burdur terkedilmiş şehir görünümüne bürünmüş.

İçişleri Bakanlığınca, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda alınan kararlar doğrultusunda Kovid19 ile mücadeledeki kural ve önlemleri içeren “Kısmi Kapanma Genelgesi” 81 il valiliğine gönderilmişti.

Bu kapsamda, Cuma günü Türkiye genelinde saat 19.00 itibarıyla başlayan, Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak sokağa çıkma yasağı, 19 Nisan Pazartesi saat 05.00’te sona erecek.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir