Halkın sağlığıyla oynayanlara suçüstü

Çeltikçi/ Bağsaraylı bir vatandaşın Isparta’dan son kullanım tarihleri geçmiş ve böceklenmiş ekmeklik unları eleyip çuvallayarak piyasaya süreceği istihbaratını değerlendiren İl Jandarma Komutanlığı ekipleri suçüstü yaptı.

Çeltikçi/ Bağsaraylı MA isimli şahıs, Ispartalı AG isimli şahıstan son kullanım tarihi geçmiş ve böceklenmiş ekmekli un aldı.

Bu unu, Çeltikçi’ye getirerek eledi; çuvalladı.

Piyasaya sürmek üzere hazırladı.

Burdur Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Jandarma operasyonunda, Bağsaray Köyü dışındaki boş arazide böceklenmiş unu nakliyede kullandıkları araç, bölgeye kurdukları un eleme makinesi ve un çuvallarıyla birlikte MS, AG ve AB isimli şahısları suçüstü yakalandı.

Bölgede yapılan inceleme ve araştırmada, araç içerisinde ve eleme yapılan alanda (66) çuval içerisinde 3300 kg ekmeklik un, (2) adet sanayi tipi un eleme makinesi, (1) adet çuval dikme makinesi ve (1) adet elektronik baskül ele geçirildi.

Ele geçirilen unlar imha edilmek üzere İlçe Gıda ve Tarım Müdürlüğü’ne teslim edilirken, (2) adet sanayi tipi un eleme makinesine, (1) adet çuval dikme makinesine ve (1) adet elektronik basküle el konuldu.

Olay ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda adli ve idari tahkikata başlandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir