Hayvan Hastanesi göz dolduruyor

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük hayvan hastanesi olan Me4hmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi, sahip olduğu donanımıyla bölge, ülke ve Avrupa hayvancılığına hizmet ediyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen çalışmalarla adından söz ettiren MAKÜ ile Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu (KIF) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’nden Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu’na kayıtlı hayvanların yararlandırılması amacıyla imzalanan protokol, Rektörlük Senato Odası’nda gerçekleştirildi.

Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ümit Özkanal, soy kütüğü belgeli köpeklerin her türlü cerrahi ve klinik bakımlarının yapılmasını kapsayan anlaşma ile Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’nin donanımından yararlanacak olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Saatcı ise “bu protokolün imzalanmasında üniversitemiz öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Özlem Şengöz Şirin hocamızın da emeği büyüktür. Biz hayvan hastanemizi yaparken Avrupa’da benzeri yok demiştik. Tüm Türkiye çapında bu federasyona kayıtlı hayvanlar Üniversitemiz Hayvan Hastanesi’nden yararlanabilecekler. İmzalanan bu protokol bir başlangıç ve devamı gelecek. Yaptığımız hizmetlerin topluma bu şekilde yansımasından dolayı mutluyuz” şeklinde konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir