Hayvanat bahçesinde doğada olmayan görüntüler; Hayvanların iletişimi insanlara örnek oluyor

Pony clup, restoran cafe, yöresel ürünler merkezi, macera parkı, piknik ve mesire alanı gibi birbirinden farklı etkinlik alanlarına ev sahipliği yapan, İstanbul’un ilk en kapsamlı doğa ve yaşam kompleksi ve en büyük hayvanat bahçesi olma özelliği ile ön plana çıkan, dünyanın dört bir yanından İstanbul’a getirilen 60 farklı tür ile dikkat çeken, yılandan iguanaya ayıdan kaplana kadar 350 canlının yaşadığı ve vahşi doğadaki düşmanlıkların yerine birbiriyle iyi derecede anlaşan dostluklara sahne olan Park Of İstanbul (POİ), bir arada görmeye alışık olmadığımız canlılar olan iguana, yılan, papağan ve ayının ilginç görüntüleri insanları şaşırtıyor; kaplanla ayının dostluğu ise görenleri hayrete düşürüyor.

POİ basın bürosundan alınan bilgiye göre, ziyaretçilerle hayvanların iç içe olduğu hayvanat bahçesinde prematüre olarak doğan ve içgüdüsel olarak annesi tarafından gömülmek üzereyken son anda kurtulan yavru boz ayı Silva, şimdi sağlıklı olarak Park Of İstanbul’da yaşamını sürdürüyor. Sıcak yaz gününde dondurma yemekten oldukça keyif alan Silva, hayvanat bahçesinin en renkli üyelerinden biri. Çoğunlukla en yakın arkadaşı yavru kaplan Kimbo ile oynayan Silva, hayvanat bahçesinin tüm üyeleriyle gayet iyi anlaşıyor. Dünyanın en sıradışı kuşlarından Mandarin Ördeği, rengârenk tüyleri ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

Basına yaptığı açıklamada her yaştan ziyaretçiye hitap ettiklerini belirten Park of İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Burak Memişoğlu, “POİ, İstanbul’un en büyük hayvanat bahçesini içerisinde barındırıyor. 60 farklı tür ve 350 canlı bulunan hayvanat bahçesinde çocuklar, doğa ve hayvan sevgisini tadıyor. Hayvanat bahçesimizin sevimli canlılarından olan yavru ayı Silva’yı annesinin pençesinden kurtardık. Şuan 5 aylık, yaklaşık 18 kilo. Kaplanımız da 4 aylık 19 kilo. Yaşlarını dolduran canlılarımızı insanların dokunmasını engelliyoruz. Ancak yılan, kaplan ve ayı gibi henüz yavru olan canlılarımız ziyaretçiler tarafından beslenebiliyor” dedi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.