Hazımsızlık zor zanaat!

31 Mart Mahalle İdareler Seçimleri sona ereli 3 gün oldu. AKP’deki deprem hala sona ermedi. Başta Ankara, İstanbul olmak üzere 16 büyük kenti kaybetmek AKP cenahında travma yarattı. Bu deprem, düşüşün kapısı olarak yorumlandı. AKP cenahında da algı bu yönde. Burdur gibi 2014’dekinden daha açık ara kaybedilen bir ilde bile itirazın travmadan başka bir anlamı olamaz.

AKP’de sarsıntı yaratan bu büyük ve şok yenilgi, bir dizi çaresiz itiraza sebep oldu.

Megakentlerde itirazın ve itirazın uzamasının bir başka sebebinin, yolsuzlukların, yasa dışı uygulamaların kalıntılarının ortadan kaldırılması için zaman kazanma amacı olduğu şeklinde düşünceler de dolaşmaktadır ortalıkta.

Ancak tarihinde eşi benzeri görülmemiş açık ara ile seçim kazanılan Burdur’da bile AKP’nin sonuçlara itirazı akıl dışılıkla ve çocukça bir hazımsızlıkla, mazbata sürecini uzatma niyetiyle ilgili bir uygulama olarak değerlendirilmekte, Başkan Ercengiz çevresinde itiraz edilen sandıkların oylarının rakibin hanesine yazıversinler esprisine sebep olmaktadır.

İtirazların sonuçları da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Ortaya çıkan ise AKP için trajikomik sonuçlara sebep olmaktadır. <İtirazlar, CHP’nin hanesine yazılan oylarla sonuçlanmaktadır.

Her şeye rağmen 31 Mart Mahalle İdareler Seçiminin 2014’dekinden daha açık ile kazananı ara Ali Orkun Ercengiz, İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbata alma randevusunu 8 Nisan 2019 Pazartesi saat 11,00’e aldı.

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir