İkametini Burdur’a alan öğrenciye 150 lira

Burdur Belediyesi tarafından 31 Aralık 2021 tarihine kadar ikametini Burdur’a aldıran öğrencilere 150 lira ulaşım desteği verilecek.  

Burdur Belediyesi ile Burdur Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi arasında imzalanan protokol gereği, 31 Aralık 2021 tarihine kadar ikametini Burdur’a aldırdığını belgeleyen öğrencilere 150 lira ulaşım desteği verilecek.

Burdur Belediyesi başkanlık makamında düzenlenen protokol imza törenine Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkan Mustafa Acar, Kooperatif Yönetim Kurulu üyeleri ve Zabıta Müdürü Sermin Cantürk katıldı.

Protokol imza törenin konuşan Başkan Ercengiz, “Burdur Özel Halk Otobüslerinden yararlanmak isteyen ve yararlanan öğrencilerimize ikametgâhlarını Burdur’a almaları halinde 125 TL Kent kartlarına yüklenmek kaydı ile yol ulaşım desteği verme sözünü vermiştik. 2016 yılından bu yana bu hizmetimizi devam ettirdik. Bu yılda öğrencilerimizin taşınma ücretlerine biraz daha katkı koyabilmek için bu rakamı kişi başına 150 TL’ye çıkarttık. Öğrencilerimizin Burdur’da ikamet ettiklerini 31 Aralık 2021 tarihine kadar belgeledikten sonra biz kent kart yükleme noktalarından yüklenilmek üzere 150 TL’lik yol desteğini öğrencilerimize vermeyi yeniden taahhüt ediyoruz” dedi.      

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.