İlginç bir Facebook beğenmesi

Vali Yılmaz, Kendisine Ağır Eleştiri

Yönelten BSTP Başkanı Kemal Arslan’ın Bir Paylaşımını Beğendi

Bugün (17 Mart 2017 günü) ilginç ve şaşırtıcı bir Facebook beğenmesi gerçekleşti. Burdur Valisi Şerif Yılmaz, kendi adına kayıtlı Facebook hesabından, kendisine çok ağır eleştirilen yönelten Burdur Sivil Toplum Platformu (BSTP) Başkanı Kemal Arslan’ın Facebook hesabında gene kendisini eleştiren bir paylaşımını beğendi. Ancak ilerleyen saatlerde Vali Yılmaz’ın, sözkonusu beğenisini sildiği görüldü.

Burdur Valisi Şerif Yılmaz’ın sabah saatlerinde, kendisine ziyaret randevusu vermediği, EMİTT Fuarına kabul edilmesini engellediği, önderliğini yaptığı bazı derneklerin kurslarını iptal ettiği Burdur Sivil Toplum Platformu (BSTP) Başkanı Kemal Arslan’ın, kendisine ağır eleştiri yönelterek yaptığı bir paylaşımı beğendiği görüldü. Vali Yılmaz, kamuoyu tarafından bu ilginç ve şaşırtıcı bulunan beğenmeyi kısa bir süre sonra sildi. Çeşitli çevrelerden gelen ilgilenme telefonlarına göre, bu gelişme kamuoyunca ilginç ve şaşırtıcı bulundu.

SÜRTÜŞME, ZİYARET TALEBİNİN GERİ ÇEVRİLMESİYLE BAŞLADI

Kemal Arslan bir süredir Vali Yılmaz’ın bazı uygulama ve tasarruflarını şiddetli bir şekilde eleştiriyordu.

Bu süreç, Valilik’ten Platform Başkanı’na ziyaret randevusu verilmemesiyle başladı. Takibeden süreçte belirtildiğine göre, turizme yönelik 2 şirketi olduğu halde turizme yönelik EMİTT Fuarına gitmesi engellendi. İl İstihdam Toplantısı adı altında Burdurlu iş adamları ve esnafın katıldığı bir toplantıya alınmadı. Bu arada önderlik ettiği kadınlarla ilgili 2 derneğin kursu iptal edildi. Bütün bu gelişmeleri ise Arslan’ın ilgili üst mercilere şikâyet ettiği öğrenildi.

MÜDÜRLER, KAMU ARAÇLARINI KULLANMASINLAR, BİSİKLETLE GELİP GİTSİNLER!

Vali Yılmaz’ın Facebook hesabından bir süre sonra sildiği beğenisine konu olan paylaşımda ise Vali Yılmaz’ın bir toplantıda, ülkede devlet harcamalarında önemli bir kalem tutan ve son zamanlarda çok büyük bir savurganlığa dönüştüğü ileri sürülen kamu idarecilerinin hizmet aracını kullanmamaları, işe gelip giderken bisiklet kullanmalarını emretmesi yer alıyordu.

“FRENİ TUTUMAYAN KAMU GÖREVLİLERİ”NİN KARŞISINDA PLATFORM VAR!

Kemal Arslan Facebook hesabındaki, Vali Yılmaz’ın önce beğenip ardından sildiği, “Burdur Cumhuriyet Meydanında küfreden Validen ‘şirinliğin bini bir para!” başlığını taşıyan paylaşımı şöyle:

“Bu kez Sayın Vali şehir içinde kamu görevlilerinin kamu araçlarına binmelerini yasaklayıp, bisiklete binmelerine dair “ferman” yayınlamış! Kendisi de bir kamu görevlisi olan sayın vali demek ki evinden mesaisine bisikletle gidip gelecek demektir. Değil de şayet, kendisi araba saltanatına devam eder ise, o zaman kendisi gibi memur olan kamu görevlilerinin görevleri gereği yürüttükleri hizmette araç kullanmalarını YASAKLAYAMAZ! Kamu görevlileri için bir yasaklama getiriyor isen, bu yasaklama öncelikle senin için de geçerli olacak memur bey! Burdur’un eski adının BURADA DUR! Denildiğini sana söyleyen olmamışsa freni tutmayan kamu görevlilerinin Burdur da Sivil Toplum Platformu adında bir kuruluşun olduğunu tecrübe ederek öğrendiklerini hatırlarız.”

Konuyu sorduğumuz Kemal Arslan, beğeniyi gördüğünü, Vali Yılmaz’ın hangi düşünceyle ve amaçla böyle bir girişimde bulunduğunu anlayamadığını belirtti.

VALİ YILMAZ’IN DAVRANIŞI NE ANLAMA GELİYOR?

Kamuoyunda Vali Yılmaz’ın bu davranışı tartışma konusu oldu. Kamuoyunda, Vali Yılmaz’ın bu davranışının neyin işareti olduğu yoğun bir şekilde tartışılıyor. Kimisi “Valimiz bakın ne kadar demokrat; kendisinin eleştirildiği bir paylaşımı bile beğeniyor” diyor, kimisi de “Kemal Arslan’a dikkatli ol!” demek istediğini iddia ediyor.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.