İlimizdeki kripto FETÖ yapılanması

Vatanımızı felaketin eşiğine getiren, ancak ordu-millet birliği ile bastırılan 15 Temmuz Amerikancı FETÖ darbesinin bastırılma süreci devam ediyor. 100 bini aşkın FETÖ üyesinin ve darbecinin tutuklanıp hapishaneye atılması büyük başarı olarak görülmektedir.

Ancak gelinen noktada FETÖ ile mücadelede bazı sıkıntılar olduğu açık bir şeklide görülmektedir. FETÖ’ye karşı mücadelede zafiyet belirtileri ortaya çıkmaya başladı. Özellikle sıradan üyelerinin bertaraf edilerek 3-5’i hariç FETÖ’nün iri kıyım üyelerine ve siyasi ayağına dokunulmaması kamuoyu vicdanını kanatmaktadır.

İlimizde de zaman zaman tartışmalara konu olan bu ayak, dönem dönem gündeme gelmektedir. Burdur halkı, aslında kamuoyunun isim isim bildiği bu ayağın, kulaklarından tutulup karanlık köşelerinden gün ışığına çıkarılacağı günü dört gözle beklemektedir.

Bu kapsamda Aydınlık Gazetesi’nde daha önceki günlerde yayın üzerine tayini çıkarılan Başsavcı Sadi Doğan hakkında yazısı çıkan Hikmet çiçek bu kez daha kapsamlı bir yazı dizisi kaleme aldı. Bugün Aydınlık ve www.aydinlik.com.tr’de yayınlanan makalenin ilkini KıvılcımHaber okuyucu ve izleyicilerinin bilgi ve ilgilerine sunuyoruz.        

2 Bayram’ın marifetleri-1

Burdur’da FETÖ ile derin ilişkileri bulunan AKP Milletvekili Bayram Özçelik ve Bayram Suna’nın adı ön plana çıkıyor

Burdur’da yayın yapan BAKAYRINTI isimli internet gazetesi sahibi Cemalettin Bektaş, 21 Ağustos 2017 günü, “Burdur’da FETÖ’nün otelde verdiği kahvaltılar” başlıklı bir yazı yayımladı. Yazıda, Burdur halkının FETÖ’nün siyasi ayağının ortaya çıkarılmayışından duyulan rahatsızlık dile getiriliyor.

Bektaş yazısında bir okurundan gelen e-postayı aktarıyor. E-postada şunlar yazılı: (HABER İÇİN TIKLAYINIZ/ KH)

“İçerde yatanlar tamam FETÖ’cü; inanmış veya inandırılmış, cezalarını çeksinler! Ya bu cezaevlerinde yatanları örgüte, toplantılarına götürenler, oy alıp seçilenler, bu şahıslara para toplattıranlar dışarda olacak, bu garibanlar ceza çekecek! Devlet adaleti sağlamak istiyorsa Burdur’u idare edenler, yargımız, mülki idarecilerimiz önce FETÖ Burdur İmamı ile her hafta akşamları evlerde ve otelde sabah kahvaltıları yapan idarecilerimizden, iş adamlarımızdan başlasınlar! Başlayamazlar, onlar güçlü çünkü bunlardan başlayınca kazığın ucu kendilerine gelir. Bu belgeler devletin elinde var! Kimlerin bu toplantıları düzenlediği, kimlerin katıldığı, hangi iş adamımızın ve idarecilerimizin o kahvaltılara katılmak için koşturduğu devletin kayıtlarında var!”

‘DİŞÇİ BAYRAM’

Bayram Özçelik, diş hekimi. Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini bitirdi.

AKP Burdur kurucu il başkanı ve MKYK üyesi olarak görev aldı. 22, 23 ve 24. dönemde Burdur Milletvekili seçildi. Mesleğinden ötürü Burdur’da “Dişçi Bayram” diye tanınıyor. Özçelik, Sultan Süleyman Kültür Eğitim Vakfı’nın kurucusu, uzun yıllar vakfın başkanlık görevini yürüttü.

FETÖ’YÜ ZİYARET EDEN AKP’Lİ VEKİL

30 Eylül 2016 günlü “Medyanın Hallerinde” köşesinde, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e gönderilen bir mektuptan söz etmiştik.

Mektup aslında İçişleri Bakanı’na hitaben yazılmış, ancak mektubun bir yerinde “Bu bilgileri Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’le paylaşacağım. Onlar, sizlere bir şekilde ulaştırırlar, yayınlarlar. Çünkü onları sevmesem de, davalarında hep dürüst, münafıklık yapmadılar” deniliyordu.

Mektupta AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ve çevresinden söz ediliyor. Çok sayıda kişinin adı geçiyor ve bu kişilerin FETÖ ile bağlantıları olduğu iddia ediliyordu. Bayram Özçelik’in adı dikkatimizi çekmişti. Özçelik, 2012 yılında Pensilvanya’da Fethullah Güleni ziyaret eden AKP’li milletvekillerinden biri.

FOTOĞRAFLARI İNTERNETTE

2012 yılında MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın tutuklanma girişimi, AKP ile FETÖ arasında dershaneler savaşı yaşandığı bir dönemde, AKP’li 12 milletvekili Persilvanya’ya bir ziyaret yaptılar. AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Kayseri eski milletvekili Ahmet Öksüzkaya, Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Trabzon Milletvekili Safiye Seymenoğlu, Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Tokat Milletvekili Dilek Yüksel, Giresun Milletvekili Adem Tatlı, Siirt Milletvekili Osman Ören, Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, AKP Grup müdür yardımcısı Mustafa Özkan ve FETÖ’nün Ankara İl İmamı Oğuz Umucu’nun Fetullah Gülen ile Pensilvanya’da çekilen fotoğrafları yıllardır internette dolaşıyor.

Bu isimlerden bazıları, 2015’te yapılan seçimde liste dışı kaldı. Bazılarının vekilliği devam ediyor. İlknur İnceöz Grup Başkanvekili, Vedat Demiröz ise Genel Başkan Yardımcısı oldu. FETÖ talimatıyla AKP Kayseri milletvekilliğinden istifa eden Ahmet Öksüzkaya yurtdışında firarda bulunuyor. Kayseri milletvekili İsmail Tamer, “Ziyaretten partimizin genel merkezinin de haberi vardı” diye açıklamada bulunmuştu.

FETÖ’NÜN FİNANS KAYNAĞI

Perinçek’e gönderilen mektupta şöyle deniliyordu:

“AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, onun sağ kolu A.M., tuğla fabrikası sahibi E. A., E.A’nın eşinin kardeşi M., bu üçü Burdur’da FETÖ’cülere finans kaynağı sağlayan kişiler. Bayram Özçelik, FETÖ’cülerin desteği ile milletvekili olmuştur. Daha sonra teşvik olsun diye kızını Ankara İncek’te FETÖ’cülerin okuluna kaydettirdi… Bu sınıf öyle bir sınıf ki, özel seçilmiş velilerin çocuklarının yazıldığı bir sınıf… Veli özel, okul da FETÖ’cü olunca bu sınıftan mezun olanların tamamı üniversiteleri yüksek puanla kazandı… Bayram Özçelik, FETÖ’cülerin emriyle E. A.’yı sağ kolu ilan etmiş, ona her türlü devlet imkanlarını, ihaleleri açmıştır. E. A., Burdur’un bir numaralı zenginleri arasına girmiştir… Burdur, bunların elinde oyuncak olmak için ne yaptı? Burdur’u bu darbecilere teslim mi edeceksiniz?”

“Özçelik bu iddialara yanıt verirse elbette köşemiz açıktır” diye yazmıştık. Ancak bugüne kadar Özçelik’ten bir yanıt gelmedi.

‘ŞİŞÇİ BAYRAM’

Burdur Sultan Süleyman Kültür Eğitim Vakfı’nın kurucularından biri de lokantacı Bayram Suna. O da mesleğinden ötürü Burdur’da “Şişçi Bayram” olarak tanınıyor. Vakıf, FETÖ bağlantısı nedeniyle kapatıldı. Bayram Suna tutuklandı, halen cezaevinde.

FETÖ yapılanması nedeniyle gözaltına alınanların savcılıkta verdikleri ifadelerde kendilerini bu oluşuma Bayram Özçelik’in kaydettiğini beyan ettikleri iddia ediliyor. Gözaltına alınıp bırakılan Burdur Ticaret Odası Basın danışmanı Ahmet Can’ın savcılığa verdiği ifadesinde Burdur’da FETÖ yapılanmasını sağlayan kişinin Bayram Özçelik olduğunu söylediği gene iddialar arasında. Bayram Özçelik’in kızının adını bizzat Fetullah Gülen’in verdiği de Burdur’da yaygın bir söylenti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir