İlköğretim Haftası etkinlikleri başladı

Özboyacı İlkokulu’nda İlköğretim Haftası etkinlikleri düzenlendi. Burdur Valisi Ali Arslantaş da katıldığı ve uzun bir aranın ardından yüz yüze eğitimle başlayan 2021 – 2022 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dilediği, öğretmen ve öğrencilere başarılarla dolu bir yıl temennisinde bulunduğu programda çeşitli hediyelerle öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılı sevinçlerine ortak oldu.

Ziyaret ettiği sınıfta öğrencilere dersleriyle ilgili sorular sorarak sohbet eden Vali Arslantaş, çeşitli hediyelerle okul heyecanlarına ortak oldu. Bu ziyaretin ardından Öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Arslantaş, İlimiz eğitim kadrosuna güvendiğini belirterek başarılı bir yıl geçirmelerini diledi.

Vali Arslantaş program sırasında yaptığı açıklamada, 6 Eylül Pazartesi gününden itibaren sınıflarda sağlıklı eğitim-öğretim yapılabilmesi için her türlü önlemi aldıklarını belirterek yeni eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi. Fiziki mekânlar ve materyaller anlamında da eksik olmadığını dile getirdi.

Vali Arslantaş yeni eğitim öğretim yılıyla ilgili açıklamasında, “Yaklaşık 1,5 yıl intikaya uğrayan eğitim öğrtetim sezonumuzun bu yıl kesintisiz devam etmesini arzuluyoruz. Öğretmenlerimiz aşılanma oranında %90’ı geçtiler. Birkaç sınıfımızda maalesef ara vermek durumunda kaldık ama genel itibariyle durumumuz çok iyi. 6 tane okulda güçlendirme çalışmaları devam ediyor. Bundan dolayı da birisi Gölhisar’da olmak üzere 4 okulda ikili öğretim var. 3 köy okulumuzda birleştirilmiş sınıfımız var. Ben sizlere bugün başladığınız eğitim hayatınızda üniversiteyi bitirene kadar başarılar diliyorum“ dedi.

Programa Vali Arslantaş, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Emniyet Müdür V. Erdal Karakaya, İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık, Genel Sekreter Asım Ertilav,

İl Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri katıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.