İlköğretim haftası etkinlikleri

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlaması ve İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında, Özboyacı İlköğretim Okulu’nda tören düzenlendi.

Törene Vali Şerif Yılmaz, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Milletvekili Mehmet Göker, il müdürleri, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Başkan Ercengiz, “Yöneticisi,  öğretmeni, öğrencisi ve velisi ile yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın coşkusunu, tatlı telaşını ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Yüreği okula ilk kez başlamanın heyecanı ile çarpan minik yavrularımıza, okuluna kavuşmanın mutluluğunu yaşayan sevgili çocuklarımıza ve onurlu mesleği seçen değerli öğretmenlerimize 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının başarılı ve hayırlı olmasını diliyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk “Dünya’da her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için, en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir” diyerek Çağdaş bir Türkiye’nin tarifini bizlere yıllar önce göstermiştir. Bilgi ve teknolojinin sürekli geliştiği çağımızda gerçek başarının planlı ve sistemli çalışmayla olduğu yadsınamaz bir gerçektir.

Bilginin ve becerinin sistemli, metotlu ve düzenli olarak verildiği tek kurum okullardır. Çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik girişimler, ülkemizin geleceğine yatırım ve güvencemiz olacaktır. Eğitim, şüphesiz her dönemde bütün toplumların öncelikleri arasında yer almıştır. Günümüzde de büyük bir hızla değişen ve gelişen milletler, dünya birincisi olma yarışlarını, bütün bireyler için sağlanan kaliteli  ve nitelikli bir eğitimle güçlendirip hızlandırmaktadır. Bu nedenle; Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerleyerek, çağdaş ülkeler arasında yerimizi alabilmemiz için, araştırma, sorgulama yeteneğine sahip, bilgi üretebilen ve değerlendirebilen, bilimsel gelişmeleri takip eden öğrenciler yetiştirmek zorundayız” diye konuştu.

Programın sonunda Protokol üyeleri birinci sınıf öğrencilerine Burdur Belediyesi tarafından hazırlanan okul setini hediye etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir