İmza toplama süresi doldu, CHP’li muhaliflerden ilk açıklama geldi

CHP’de olağanüstü kurultay için imza toplama süresi bu akşam saat 17.30’da doldu. Toplanan imzaların 1 hafta içinde genel merkeze sunulması gerekiyor. CHP’de muhalif isimlerden ilk açıklama Yaşar Tüzün ve Gaye Usluer’den geldi.

SON ZAMANLŞARIN MODASI; AÇIKLAMA TWİTTER ÜZERİNDEN GELDİ

Muharrem İnce’nin ekibinde yer alan CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, olağanüstü kurultay için imza verme işleminin saat 17.30 itibarıyla sona erdiğini belirtti.

Tüzün, paylaşımında şu bilgileri verdi:

“Bugün saat 17.30’da imza verme işlemi sona ermiştir. Noter Tasdikli yeterli sayıda imzayı birleştirerek Perşembe günü Genel Merkezimize teslim edeceğiz. Değişim ve Umut Kurultayı’na destek veren tüm Delegelerimize yürekten teşekkür ederiz.”

DELEGESİNİN İMZASI GEREKLİ

CHP’de 16 Temmuz’da olağanüstü kurultay talebiyle başlayan imza toplama süreci saat 17.30’da sona erdi.

Parti tüzüğüne göre noter kanalıyla imza süreci başladıktan sonra 15 gün içinde toplam delege sayısının salt çoğunluğu, yani 625 kurultay delegesinin imzasının, parti genel merkezine bir hafta içinde sunulması, yeterli imzaların ulaşmasının ardından ise 45 gün içinde olağanüstü kurultayın toplanması gerekiyor.

OLAĞANÜSTÜ KURULTAY İÇİN TOPLANAN ,İMZA 632 Mİ?

Öte yandan Hürriyet muhabiri İsmail Saymaz, “kulislerden öğrendiğim kadarıyla kurultay için toplanan imza sayısı 632” açıklamasında bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir