İnce’den laiklik mitingi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yönetiminin ve Kılıçdaroğlu’nun, “yeni anayasada laiklik yer almamalı” diyen, 1968’lerdeki Amerikan Kontrgerillasının MTTB piyon örgütleri aracılığı ile düzenlediği Kanlı Pazarların kahramanı, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a verdiği tepkinin yetersiz olduğunu düşünen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve arkadaşları Balıkesir’in Edremit ilçesinde “laiklik mitingi” düzenledi. CHP Burdur eski Milletvekili Ramazan Kerim Özkan da destekçi milletvekillerinin arasındaydı.

MHP’deki muhalefet sürecinden cesaret alan CHP muhalefetinde de hareketlenme görülmektedir. Bu kapsamda CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve taraftarları, Edremit’te binlerce kişinin katıldığı bir miting düzenledi. Mitinge milletvekilleri, eski milletvekilleri ve çok sayıda vatandaşın yanısıra partili belediye başkanı ve partililer destek verdi. Telefonla ulaştığımız ve iyi olan her şeyin arkasında ve her yerde yer aldığını ifade eden CHP Burdur eski Milletvekili Ramazan Kerim Özkan da destekçi milletvekillerinin arasındaydı. Genel Merkezin ise il ve ilçe örgütlerini mitinge katılmamaları yönünde uyardığı ileri sürüldü.

MİLLETVEKİLLERİ, ESKİ MİLLETVEKİLLERİ

VE BELEDİYE BAŞKANLARINDAN GENİŞ DESTEK VE KATILIM

Balıkesir Milletvekilleri Namık Havutça ve Mehmet Tüm, Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Çanakkale Milletvekili Bülent Öz ve İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya’nın da katıldığı ve destek verdiği mitinge ayrıca eski milletvekilleri Ahmet Küçük, Rasim Çakır, Atilla Emek, Ali Rıza Öztürk, Ramazan Kerim Özkan, Murat Sönmez, Mehmet Küçükaşık, Feridun Ayvazoğlu, Muharrem Kılınç, Erdal Karademir ile PM üyesi eski milletvekili Sena Kaleli de katıldı. Ayrıca 15 belediye başkanının da mitinge katıldığı görüldü.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A VERDİ VERİŞTİRDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu’nu eleştiren Muharrem İnce, “21 milyon oy almış Cumhurbaşkanı, 23 milyon oy almış Başbakanı görevden aldı. Milli irade bu mu? Bu darbe” dedi.

Mitingdeki konuşmasında muhalefetin tasarımlanmaya çalışıldığını söyleyen Muharrem İnce, “iktidarı değiştirmek için önce bu muhalefeti değiştireceğiz. Önce muhalefeti değiştireceğiz” şeklinde. Geçen ay Edremit’te 2 şehidin ailesine taziye için geldiğini belirten İnce, bugün şehitler varken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızının düğününü gündeme getirerek, “dün de 8 şehidimiz var. Bugün de düğünümüz var. Şehitler olduğu zaman 23 Nisan, 29 Ekim, 19 Mayıs’ı iptal ettiler. Sizin derdiniz şehitler falan değil. Sizin deriniz Cumhuriyet. Şehitleri bahane göstererek resepsiyonları, törenleri iptal ettiniz. Düğün ne olacak, düğün” diye sorguladı.

“21 milyon oy almış Cumhurbaşkanı”nın, “23 milyon oy almış Başbakanı görevden aldığı”nı hatırlatan İnce, “milli irade bu mu?” diye sorguladı. İnce konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu milli irade, bu darbe. 7 Haziran’dan buyana 500 şehidimiz var. Bir günde dolar 2.75’ten, 2.95’e çıkmış, Ankara’da Merasim Sokak’ta, Kızılay’da gencecik çocuklarımız havaya uçmuş, memleket yangın yeri, 317 milletvekiliyle bir saraylıya direnemeyip istifasını veren bu basiretsiz, bu korkak, bu yeteneksiz adama ben hakkımı helal etmiyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir