İşçilerimizi katleden PKK’ya lanet çığ gibi büyüyor

Önceki gün akşam saatlerinde Van’ın Çatak İlçesinin Narlı Mahallesine bağlı Belbuka Yaylasında yol yapımında çalışan işçilerin içinde bulunduğu araca PKK’lı teröristlerce düzenlenen EYP’li hain ve alçak saldırıda şehit düşen 2 işçi dün düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuklarına uğurlandı. Saldırıda yaralanan 8 işçinin tedavileri sürmektedir. Bu kapsamda Vatan Partisi Isparta İl Başkanı Bilal Şimşir, yazılı taziye açıklaması yaptı. Başkan Bilal, PKK’ya lanet yağdırırken, onun siyasi kolu HDP’yi ve onu Meclis’te tutmayı sürdürenleri sert bir şekilde eleştirdi.

Başkan Şimşir yaptığı yazılı açıklamayla şehitlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralı işçilerimize acil şifalar diledi.

Mehmetçiğin canı ve kanı pahasına PKK’ya karşı mücadele ederken, onun siyasi ayağı olan HDP’nin Meclis’te faaliyetlerine devam etmesine ve buna izin verenlere de lanet okuyan Başkan Şimşir, “bu milletin evlatlarını katledenlerle birlikte olanları Meclis’te tutamazsınız. HDP kapatılacaktır” dedi.

Başkan Şimşir’in hedefinde HDP’ye kol kanat gerenler, onunla örtülü örtüsüz ittifak yapanlar ve yapmayı tasarlayanlar da vardı. HDP’yle örtülü ittifak yapanları uyaran Bilal Şimşir, “HDP ile ittifak yapan ya da yapmayı düşünen çevreler bundan vazgeçmelidir. Aksi takdirde bu millet sizden vazgeçecektir. HDP, derhal ve behemehâl kapatılmalıdır” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir