Isparta Vatan Partisi Bilal Şimşir’le “devam” dedi

İYİ Parti ve AK Parti’den gelen yeni üyelerle büyümesini sürdüren Vatan Partisi Isparta İl Başkanlığı, dün yaptığı Kurultay’da Başkan Bilal Şimşir’le devam kararı aldı.

Merkez Karar Kurulu üyesi Bayram Yurtçiçek’in katılımıyla olağan Kurultayını dün yapan Isparta Vatan Partisi yeni idari organlarını seçti. İl Başkanlığında mevcut başkan Bilal Şimşir’le devam kararı alan Vatan Partisi Isparta il örgütü, diğer partilerden aldığı taze kanları yönetime taşıdı.

Atatürk ve tüm şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Kurultay, Bayram Yurtçiçek’in Başkanlığında Divan Kurulu’nun oluşumuyla devam etti.

Divan Başkanı Yurtçiçek’in önerisiyle merkez organlarında oylanarak Parti Kararı haline gelen MKK Kararını ve onun özü olan 4’üncü Madde’nin tartışmaya açılması gündeme eklendi.

Faaliyet Raporu, Bilanço okunarak oylandı ve ibra edildi.

Ardından 4’üncü Madde tartışmalarına geçildi.

Divan Başkanı Yurtçiçek uzun bir sunum yaptı.

Tartışmalar, Aynı Gemideyiz Strateji, Parti İçindeki Yanlış Eğilimler ve HDP ve CHP Kuyrukçuluğu üzerinde yoğunlaştı.

Tartışmaların sonrasında seçimlere geçildi.

Yapılan seçimde Bilal Şimşir tekrar başkanlığa, Adalet Halıcı, Recep Ünlü, Ali Faik Çoban, Murat İşler, Ramazan Özçankaya, Turan Canıtez asil, Bilal Gökmen, Egecan Dağdelen ve Berkant Kartal yedek Yönetim kurulu üyeliğine; Necdet Halıcı, Serkan Nogay ve Eylem perçin asil, Zehra Çetinkaya, Gül Tüfekli ve Zeki Ertunç yedek Disiplin Kurulu üyeliğine; Bilal Şimşir, Ali Faik Çoban, Necdet Halıcı, İbrahim Perçin ve Ahmet Çetinkaya Üst Kurulu Delegeliğine seçildiler.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.