Isparta Vatan Partisi HDP kapatılsın imza kampanyası başlattı

Sıra HDP dışındaki siyasi partilerde; bir imza da sizden; aksi takdirde şehit analarının elleri iki yakanızda olacak; bu millet sizi affetmeyecek

Bugün Vatan Partisi Isparta İl Başkanlığı, Kaymakkapı Meydanı’nda ABD kara kuvveti bölücü terör örgütü PKK’nın siyasi kolu “HDP kapatılsın İmza Masası” açtı. Vatandaşlara yapılan çağrıda, “bütün Ispartalı hemşerilerimizi, Mehmetçiğimize, polisimize kurşun sıkan PKK’nın siyasi partisi HDP’nin kapatılması için imza vermeye davet ediyoruz” denildi.

2014 Mart’ında Silivri duvarlarının Vatan Partisi önderliğinde Türkiye halkı tarafından yıkılmasından sonra girilen devrimci sürecin ilk hamlesi 2015’teki Mehmetçiğin, ABD kara kuvveti bölücü terör örgütü PKK’nın kazdığı hendeklere ve ilan ettiği özerklik çukuruna gömülmesi oldu.

Ardından Amerikan emperyalizminin İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra devlet içine yerleştirdiği NATO Gladyosunun 2 binlerde içine yerleştiği son operasyonel örgüt olan FETÖ silahlı terör örgütü ezildi.

Daha sonra iyice özgürleşen Mehmetçik, sınır boylarında ABD fitne oluşumlarını ve koridor girişimlerini darmaduman eden harekâtları vuku buldu.

Bu ortamda Vatan Partisi, PKK’nın soluk borusu, parlamento kolu, siyasi örgütü HDP’nin kapatılması kampanyalarını başlattı.

Yargıtay’a 4 kez HDP’nin kapatılması için dilekçe verdi.

Güneydoğu halkı terörün ezilmesine ve terör baskısının kalkmasına paralel olarak özgürleşti.

Diyarbakır’da HDP il binası önünde teröristlerin “kurşundan daha beter” dedikleri Diyarbakır Annelerinin Evlat Nöbeti başladı.

Sonun başlangıcı olarak Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı kapatma davası açtı.

Bu kapsamda Vatan Partisi ve Öncü Gençlik vatan sathını HDP Kapatılsın stantlarıyla bezedi.

Isparta Vatan Partisi de bugün Isparta’da Kaymakkapı Meydanı’nda ABD kara kuvveti bölücü terör örgütü PKK’nın siyasi kolu “HDP kapatılsın İmza Masası” açtı.

Yapılan basın açıklamasında, Mehmetçiğin PKK’yı kazdığı hendeklere gömdüğü, “sıranın Meclis’te olduğu” belirtildi.

Konuşmasına, “bugün Kaymakkapı Meydanından askerimize, polisimize, korucumuza, öğretmenimize, hemşiremize, doktorumuza kurşun sıkan PKK’nın siyasi partisi HDP’nin kapatılması için imza masası açıyoruz” diye başlayan İl Başkanı Bilal Şimşir, “bütün Ispartalı hemşerilerimizi terör yuvası PKK’nın siyasi partisi HDP’nin kapatılması için imza vermeye çağırıyoruz” dedi.

Diyarbakır Analarının, Şırnak Analarının, Hakkâri Analarının HDP il binalarını fiilen kapattığını vurgulayan Başkan Şimşir, “Mehmetçiğimiz dağda bayırda yurt içinde, yurt dışında PKK’yı hendeklere gömmüştür” diye konuştu.

Konuşmasına, “Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığımız terör yuvası haline gelen HDP’nin kapatılması için dava açmıştır” diye devam eden Başkan Şimşir, HDP dışındaki Meclis’te grubu bulunan siyasi partilere hitaben, “sıra Meclis’teki HDP dışındaki siyasi partilerimizdedir. Mehmetçiğimiz kadar, Diyarbakır Anaları kadar, Hakkâri Anaları kadar cesur olup HDP’nin kapatılması için grup olarak siyasi partiler de bir imza vermek zorundadır. Aksi takdirde bu millet sizin peşinizi bırakmaz. Şehit analarının elleri iki yakanızda olacaktır” şeklinde uyarıda bulanarak sözlerine, “bir imza da Meclis’teki siyasi partilerden istiyoruz. Diyarbakır Anaları kadar cesur olun! Hakkâri Anaları kadar cesur olun! HDP dışındaki Meclis’te grubu bulunan partileri imza vermeye davet ediyoruz” diye son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.