İsrail Protesto edildi: “Terörist devlet”

İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yaptığı saldırıları protesto etmek amacıyla Cumhuriyet Meydanı’nda Anadolu Gençlik Derneği (AGD) öncülüğünde bir grup eylem düzenledi.

Mescid-i Aksa’nın kapısında başlattığı metal arama dedektörü uygulamasından vazgeçmeyen, 50 yaş altı Müslümanların mescide girişine dde yasak getiren, Aks’nın da içinde bulunduğu etrafı surlarla çevrili Kudüs’ün eski şehir bölgesine açılan kapıları barikatlarla kapatan, binlerce polisin işgali altındaki şehirde tansiyonu bilinçli olarak artıran, şehrin üzerinde sürekli polis helikopteri uçuran ve kentte birçok noktada polis barikatları kuran İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yaptığı saldırıları ve Mescid-i Aksa’ya girişleri engellemesini protesto etmek amacıyla Cumhuriyet Meydanı’nda Anadolu Gençlik Derneği (AGD) öncülüğünde Saadet Partisi ve AK Parti örgütlerinin de destek verdiği bir grup vatandaş eylem düzenledi.

İsrail, Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’ya girişleri 50 yaş üzerindekilerle sınırlamıştı. Müslümanların dışarıda namaz kılmak zorunda kalmaları ve cami girişinde detektörlerle aranmaları İslam dünyasında tepkiyle karşılanmıştı.

İsrail’in kararını protesto eden bir grup dün (21 Temmuz 2017 günü) akşamüzeri Cumhuriyet Meydanı’nda biraraya geldi. Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Aslan ve AK Parti İl Başkanı Dr. Süleyman Faki, Memur-Sen il başkanı Murat Bulut ve ASKON Burdur Şube Başkanı Volkan Mengi’nin de destek verdiği protesto eyleminde konuşma metnini Anadolu Gençlik Derneği Burdur Şube

İSRAİL’İN MESCİD-İ AKSA ZULMÜNE 5 MADDELİK BİLDİRİ

Başkanı Musa Sayar okudu. Sayar, İsrail zulmüne karşı protestoyu, “İsrail Büyükelçisini geldiği gibi geri gönderiniz”, “İsrail ile 28 Haziran 2016’da imzalanan anlaşmayı yırtıp atınız”, “İsrail ile yeni bir ticari anlaşma imzalamayınız”, “ticaret hacmini küçültünüz ve kısa sürede sıfırlayınız”, “Mescid-i Aksa’nın tasarruf hakkının Müslümanlarda olduğunu gösteriniz”, “başta Filistinli Müslümanlar olmak üzere hepimizin yüreğine su serpiniz” ifadelerinin bulunduğu 5 maddelik bildiriyle özetledi.

“Katil İsrail işbirlikçi ABD”, “Terörist İsrail Filistin’den defol”, “Ne ABD ne AB İslam Birliği”, “Kahrolsun İsrail kahrolsun Amerika”, “Aksa canımız, feda olsun kanımız” sloganlarının atıldığı ve İsrail bayrağının yakıldığı eylemde konuşan Anadolu Gençlik Derneği Burdur Şube Başkanı Musa sayar, “Aksa, bizim için Mekke kadar, Medine kadar önemli. Mescid-i Aksa düşerse Mekke düşer, Medine düşer, İstanbul düşer ve biz düşeriz” diye haykırdı.

MESCİD-İ AKSA TERÖRİST DEVLET İSRAİL TARAFINDAN TARUMAR EDİLMİŞTİR

Terörist devlet İsrail’in Mescid-i Aksa’yı tarumar ettiğini ve Müslümanları şehit ettiğini, kurulduğu günden beri İslam ülkelerine terör ihraç ettiğini belirten sayar, “küstahlığına devam ediyor. Geçtiğimiz Cuma günü Mescid-i Aksa’da üç Müslüman’ı şehideden İsrail, Müslümanları Mescid-i Aksa’ya sokmamak için elinden geleni yapıyor. İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın her kapısında sözde İsrail polisi denilen katiller sürüsü bekliyor. Mescidin kliniği tarumar edilmiş, içerideki tüm dolapların kapıları kırılmış, tüm kuyuların kilitleri parçalanmış ve içerisi savaş alanına çevrilmiş durumdadır. Siyonist İsrail istediği zaman ezanı susturmakta, istediği zaman Müslümanların Mescid-i Aksa’ya girmesini yasaklamaktadır. Daha gece, terör örgütü işgalci İsrail, Mescid-i Aksa’da Müslümanlara saldırmış ve en az 22 kişiyi yaralamıştır” dedi.

Türk ve Filistin bayraklarının açıldığı eylemde, İsrail Güvenlik Bakanı’nın Müslümanların gözünün içine baka baka “Mescid-i Aksa bizimdir” demesinin kabul edilemez olduğu ifade edildi.

15 TEMMUZ KALKIŞMASININ ÜST AKLI SİYONİZMDİR

15 Temmuz ABD/ FETÖ’cü darbe kalkışmasının üst aklının Siyonizm olduğundan şüphelerinin olmadığını belirten AGD Şube Başkanı Musa Sayar, ülkemizin selameti, vatanımızın bütünlüğü, milletimizin saadeti için idarecilere 5 maddelik çağrıda bulundu.

İSRAİL POLİSİNİN ACIMASIZLIĞI VE ZALİMLİĞİNİN TESCİLİDİR

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir