İstiklal Harbi’nden bu yana karşılaştığımız en büyük tehlike

Tüm Türkiye’de 81 ilde eşzamanlı yapıldığı gibi, BUTSO önderliğinde Burdur’da faaliyet gösteren kitle örgütleri, sendika ve meslek odaları dün (13 Temmuz 2017 günü) BUTSO Meclis Salonunda toplanarak 15 Temmuz ABD/ FETÖ’cü darbe kalkışmasının birinci yıldönümünde FETÖ ve darbeye lanet yağdırdı. Basın metnini okuyan BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, “15 Temmuz ruhunu canlı tutacağız” dedi.

BUTSO önderliğinde Burdur’da faaliyet gösteren kitle örgütleri, sendika ve meslek odaları tarafından dün (13 Temmuz 2017 günü) BUTSO Meclis Salonu’nda ortak bir basın açıklaması yapılarak 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ sert bir şekilde eleştirildi. Ortak basın metnini okuyan Başkan Keyik, “15 Temmuz’u Unutmayacağız, Unutturmayacağız” dedi.

İşte açıklama metni!

Bu masada oturan demokrasi sevdalısı kurumlar olarak, bu ortak açıklamayı 81 ilde aynı anda yapıyoruz. Tarihimizin en zor günlerinden biri olan 15 Temmuz’un yıldönümüne giriyoruz. İki hafta boyunca farklı etkinliklerle, hazırladığımız afişlerle ülkemizin tamamında 15 Temmuz ruhunu canlı tutacağız. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. 15 Temmuz’un Türkiye için bir milat olduğuna inanıyoruz.

15 Temmuz İstiklal Harbinden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlikeydi. O gece Fetullahçı terör örgütü devleti ele geçirmeye, milleti tahakküm altına almaya kalkıştı. Darbe girişiminin asıl amacı; ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmaktı. Darbe teşebbüsünün nihai amacı Türkiye Cumhuriyeti’ni bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti. Allah’a şükürler olsun milletimiz, cesareti ve ferasetiyle bu belayı, bu fitneyi durdurdu.

Milletimiz demokrasimize ve özgürlüğümüze kasteden bu saldırı karşısında dik durdu, canı pahasına değerlerini savundu. Bu masadaki kuruluşlarının tamamı da ilk andan itibaren devletimizin ve milletimizin yanında yer aldı. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, gazi meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın kararlı duruşuyla bir destan yazdık. Haince planlanmış darbe girişimini savuşturan milletimizin önünde saygıyla eğiliyoruz” diye konuştu.

Demokrasimizin hiçbir kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü olduğunu herkese gösterdik. Milletimiz darbeye karşı durarak şunu açık şekilde ilan etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti devletini milletin iradesi dışında hiçbir güç yönetemez. Bu dünyaya örnek olacak bir tavırdır. Elbette bunun için büyük bir bedel ödedik. Darbe girişimine karşı verdiğimiz bu mücadelede 250 vatandaşımız şehit oldu. 2301 vatandaşımız gazi oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimizi şükranla anıyoruz. Milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir