İYİ Parti’de neler oluyor? Millet İttifakı’ndan çatırdama sesleri geliyor

İYİ Parti Millet İttifakı’ndan ayrılarak Cumhur İttifakı’na geçme hazırlığı içinde olduğu iddiası

İYİ Parti saflarında başını Koray Aydın’ın çektiği, PKK/HDP ile ittifaktan dolayı Milliyetçi bir gelenekten gelmenin verdiği sıkıntılar yüzünden Millet İttifakı’ndan ayrılarak Cumhur İttifakı’na geçmenin taşlarının döşendiği bir gelişmenin varlığı haberi kamuoyunda heyecan yarattı.

Yeniçağ Gazetesi’nin himayesinde yayın yapan Günboyu Gazetesi yazarı Levent Bulut’un Twitter hesabından yaptığı paylaşım, Millet İttifakı’nın, İttifak’ın gizli ortağı HDP yüzünden çatırdamakta olduğunu ortaya çıkardı.

CHP ile İYİ Parti ve Saadet Partisi arasındaki Millet İttifakı, gizli ortağı HDP yüzünden çatırdamaya başladı.

Bulut, İYİ Parti’nin AK Parti saflarına geçeceğini iddia etti.

Bu geçişte Koray Aydın’ın önderlik edeceğini belirtti.

İlk Kurşun internet gazetesinin SiyasetKafe’ye dayandırdığı haberine göre, Bulut, “kulislerde Aydın’ın parti teşkilatını, AKP ve MHP ittifakına dâhil olunduğunda ses etmeyecek yönetim kadroları oluşturmaya çalıştığı sıkça konuşuluyor. Tüm bunları sabırla izleyen Akşener’in eninde sonunda kangrene dönüşmeye başlayan bu konuya müdahil olacağı söyleniyor” dedi.

Son zamanlarda İYİ Parti içinde milliyetçilerin dışlandığı itirazlarıyla birlikte Sorosçuların üst düzey görevlere getirildiği iddiaları kamuoyuna yansımıştı. Bu kapsamda İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, “iptal edilen İstanbul seçimlerinden sonra üç hafta Sayın İmamoğlu’na destek vermek için İstanbul’a gittim. Sayın İmamoğlu, seçimden hemen sonra sanki yapacak hiçbir işi kalmamış gibi hemen HDP’li belediyeleri ziyaret etmiştir. Dahası başkan eşleri ile birlikte PKK sevicisi Demirtaş’ın yazdığı kitaptan sergilenen tiyatroyu seyretmeye gitmişlerdir. Bütün bunlar artık ortağımız CHP’nin HDP ile adı konmamış bir ortaklık yaptığının meydana dökülmesidir” gerekçesiyle partisinden istifa etti.

Ok dilekçesinin devamında aynı netlikte, “sözde sivil toplum örgütü adındaki, emperyalist Soros Vakıflarında görev yapanlar, başkanlık divanında en hassas görevlere getirilmişlerdir. Daha da kötüsü Genel Başkan bu durumu bilmesine rağmen bu Soros’çuların partinin en hassas birimlerinde görevlendirilmesinde bir sakınca görmemiştir” dedi.

Ayrıca Ok’un ileri sürdüğü gerekçelerle istifa ilk ve yeni değil. Daha önce de İYİ Parti’den gerçeği gören vatansever şahsiyetlerden istifalar oldu. Ok’un istifasının yeniliği gerekçenin net bir şekilde kamuoyu önünde ortaya konmasında yatıyor. Ok’un cesareti, dağılmanın bir üst boyuta sıçradığının ifadesi olmasıdır.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir