İYİ Parti’yi FETÖ’nün kurduğunu iddiası ortalığı karıştırdı

AK Parti Denizli Milletvekili ve Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın önceki gün Beyaz TV’de katıldığı Akılda Kalan programında İYİ Parti’nin, MHP’yi kasetlerle yeniden tasarımlayamayan FETÖ tarafından kurulduğu iddiası İYİ Parti çevrelerinde bomba etkisi yaptı. Sert tepki gösteren İYİ Partili yöneticiler peş peşe suç duyuruları yaptı. Son olarak bir suç duyurusu da İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı’ndan geldi.

AK Parti Denizli Milletvekili ve Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın Beyaz TV’de katıldığı Akılda Kalan programında, “İYİ Parti malum olduğu üzere kasetlerle, kongrelerle MHP’yi dizayn etmeyi başaramayan Amerikancı Fethullahçı silahlı terör örgütü FETÖ’nün kurduğu bir partidir” şeklinde ağır suçlamada bulunması hakkında suç duyurularıyla sonuçlandı. Özkan’a İYİ Partililerden suç duyurusu peş peşe geldi.

AKP’li Cahit Özkan’a bir suç duyurusu da İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan’dan geldi.

İYİ Partili Turan “Peşinde olacağız” diyerek ant içti.

Yeniçağ gazetesinin haberine göre, İYİ Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan da yaptığı açıklamada, AKP’li Özkan hakkında bir tazminat davası açılacağını duyurdu.

İYİ Partili Turan yaptığı açıklamada, “AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın İYİ Parti Başkan, temsilci ve üyelerine karşı ithafen iftira, hakaret ve karalama içeren söylemlerine ilişkin olarak Pendik İlçe Başkanlığı adına İlçe Başkanı Süleyman Turan tarafından İlçe Hukuk İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Av. Döndü Görmüşeli ile savcılık suç duyurusunda bulunmuştur” dedi. Ve “İş bu soruşturmanın takipçisi olunacak ve soruşturma sonucu verilecek ceza ve hükme istinaden de şüpheli hakkında tazminat davası açılacaktır” ifadelerine yer verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.