Jandarmadan aile içi şiddetle mücadele eğitim çalışması

İl Jandarma Komutanlığı ilgili birimleri tarafından,  toplumsal farkındalığın artırılması amacıyla aile içi Şiddetle mücadele ve çocuk suçlarının önlenmesine yönelik bilincinin oluşması için ilçelerde eğitim faaliyetlerinde bulundu.

Burdur valiliğinden alınan bilgiye göre, Burdur İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği, Çavdır İlçe Jandarma Komutanlığı ve Yeşilova İlçe Jandarma Komutanlığınca Jandarma Genel Komutanlığı Kadın ve Çocuk Kısım Amirliklerinin Kurumsal Kapasitesinin Artırılması projesi kapsamında gerçekleşen eğitimlerde, Çavdır ve Yeşilova ilçelerinde serada çalışan 276 yetişkin ve çocuk işçiye Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele, KADES Uygulamasının tanıtımı ve çocuk suçlarla mücadele konularında yerinde yüz yüze bilgilendirme çalışması yaptı.

Eğitim süresince kadınlara şiddetin tanımı, şiddet çeşitleri, şiddet mağdurlarının başvuru yöntemleri, şikâyet mercileri, KADES Uygulaması, Çocuk Suçlarıyla Mücadele ve 6284 Sayılı Kanun Kapsamında Koruyucu ve Önleyici Tedbir Kararlarından bahsedildi. Eğitimin sonunda 54 çocuğa boyama kitabı, Jandarma çocuk dergisi ve kadınlara konu hakkında bilgilendirici broşür dağıtıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir