Kâğıt krizi ve şarbon; İrfan değirmenci yine yayında

KANAL D sabah haberlerinin eski sunucusu İrfan Değirmenci şimdi sosyal medya fenomeni; internetten yayın yapan Babala TV’de faaliyet gösteriyor. Değirmenci ilk yayınını İrfanı Hür adlı Trend Vidyolar Listesinde #4 numara durumuna yükselen Youtube kanalında yaptı.

Bir sosyal medya paylaşımı sebebiyle Kanal D’deki işine son verilen, bir süre Anne Ben Artist Oldum adlı, ünlü olma, şöhretle baş etme, şöhreti toplumun faydasına kullanma gibi konuları mizahi bir dille müzik eşliğinde irdelediği tek kişilik gösterisiyle kent kent dolaşan, Kasım 2017’de Burdur’a da gelen Değirmenci, ilk yayınını önceki akşam yaptı. İrfanı Hür başlıklı program bir günde 280 bin kişi tarafından izlendi. Şu anki izlenme oranı yarım milyonu aşmış, 12 bini aşkın yorum almış durumda.

Değirmenci, programda son zamanlarda Aydınlık gazetesinin Türkiye’nin gündemine soktuğu kağıt krizine de değindi.

SEKA’YI SATTILAR HARAÇ MEZAT

Üzerine tıklayınız

İktidar sahiplerinin kuma başını sokmuş deve kuşu gibi canhıraş bir şekilde inkâr ettiği ekonomik krize de dikkat çeken Değirmenci, “Eylül ayındayız. 40 yapraklı defter geçen yıl 4 liraydı, bugün niye 7,5 lira dediğinizde ‘vatan haini’ diyebilirler. ‘Dış güçler ekonomik olarak bize saldırıyorlar. Dön Amerika’ya biz iki söz söyle’ diyebilirler. Yıllar boyunca ‘kahrolsun Amerika’, ‘6. Filo defol’ diyenlerin evlatlarına ‘dönüp Amerika’ya bir söz söyle dediğinizde Komik olursunuz. Amerika’ya elbette söyleyecek sözümüz var. Dönüp özsavunmamızı niye yapamıyoruz. Ülkemizi neden daha güçlü hale getiremiyoruz. Mesela bu ülkede neden gazete kâğıdı üretilemiyor. Kendi kâğıdımızı üretemiyoruz. Ama üretiliyor. Atatürk’ün müthiş öngörüsüyle ve bu ülke insanının fedakârlığıyla açılmış kâğıt fabrikaları vardı bu ülkede SEKA diye. Sattılar haraç mezat. Ürettirmiyorlar. ‘Neyinize lazım siz üretmeyin biz size satarız’ dediler. ‘Hayvan da üretmeyin biz size satarız’ dediler, şarbonu sattılar!” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir