Kamuoyu merak ediyor; kim doğru söylüyor?

AKP’liler, Katı Atık Tesisi inşaatında incelemelerde bulundu

AKP’liler 3,8 milyon Ödenek Verdik Diyorlar;

Burdur Belediyesi Bakanlık Bir Bardak Çay

İçirerek Geri Gönderdi Diyor; Kamuoyunun

Merakı: Kim Doğru Söylüyor?

Milletvekili Bayram Özçelik, İl Başkanı Volkan Mengi ve İl Başkan yardımcıları Burdur Belediyeler Birliği Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisi inşaatında incelemede bulunarak, firma yetkililerinden bilgi aldı. Milletvekili Bayram Özçelik, “yüklenici firma Burdur’daki Entegre Katı Atık Tesisi inşaatının bir bölümünü 31 Ekim’de bitirmeyi planlamaktadır ” dedi.

Yapılan inceleme sonrası açıklamada bulunan Milletvekili Özçelik  “Türkiye’mizde yenilenebilir enerjiyi teşvik eden ve önündeki engelleri kaldıran AK Parti hükümetlerimiz 2004-2005 yıllarında Çevre ve Orman Bakanımız Osman Pepe Bakanlığı döneminde Türkiye genelinde yapılan çalışma ile önünü açarak Pilot İl uygulaması yapılmış olup, ilk uygulanan 4 İl’den birisi Burdur’umuz olmuştur. İncelemesini gerçekleştirdiğimiz Katı Atık Bertaraf Projesi ve Yatırımı BURDUR BELEDİYELER BİRLİĞİNİN Himayelerinde 11 İlçe, 3 Belde katılımlarıyla Belediyeler Birliğince takip edilmektedir” dedi.

Hükümetten Katı Atık Bertaraf projesi ve yatırımı için ödenek gönderildiğini belirten Milletvekili Özçelik, Hükümetin, Katı Atık Tesisinin ilk kademesine 3,8 milyon liralık ödenek gönderdiğini belirtti.

Burdur Belediyeler Birliği Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisi kapsamında Gölhisar, Karamanlı ve Çeltikçi ilçelerine toplama istasyonu kurulacağını dile getiren Milletvekili Özçelik, 31 Ekim tarihinde enerji üretiminin başlamasının planlandığını açıkladı.

Ziyaret sonrası değerlendirme bulunan Burdur İl Başkanı Volkan Mengi “ilimize modern katı atık tesisinin kazandırılması bizi mutlu etmiştir” dedi.

Bir yanda iktidar milletvekili Özçelik, tesisin inşaatı için 3,8 milyon ödenek kullandırıldığını açıklarken işin başındaki Belediye Başkan yardımcısı Ali Say sosyal medya hesabından Burdur Belediyeler Birliği Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisi inşaatının Başkan Ercengiz’in “üstün çaba, gayret ve araştırmalarıyla” tamamlandığını ifade ediyor. Ayrıca bizzat Özçelik’in de içinde bulunduğu bir heyete, dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin kasada dolaşan fareleri gösterdiği de ifade ediliyor.

Kamuoyu merak ediyor; kim yalan söylüyor ve halkı manipüle ediyor?

Öte yandan Özçelik’in, Ali Say’ın sosyal medyadaki paylaşımının altına yaptığı yorumda da ödenek meselesine açıklık getirmediği dikkatlerden kaçmadı.

Üstüne üstlük Ali Say’ın “bunlar ileri Biyolojik Arıtma Tesisi’ni de sahiplenir şimdi. Gözüm korktu valla!” şeklindeki paylaşımının da manidar olduğu, Özçelik’in altına yaptığı tesisin yıllara dağılmış imalatının gram gram bölüşülmesiyle anlaşılmış oldu.

İşte sosyal medya paylaşımları!

Ali Say’ın Biyolojik Arıtma Tesis ile ilgili paylaşımına Özçelik yorumu:

“Biyolojik Arıtmayı Necdet İlgün Başkan Başlattı %22 Gerçekleştirebildi. Sebahattin Akkaya Başkan ise % 78’ni tamamladı. Kamuoyu Bilgisine AYRICA İleri Artma için Bakanlıklarımızın Çalışmaları ve desteği Devam Etmektedir.”

Ali Say’ın AKP heyetinin tesiste incelemede bulunmasıyla ilgili paylaşımı:

“2014 yılında Belediye Başkanım Sayın Ali Orkun Ercengiz’le birlikte Sayın Mv. Bayram Özçelik’i de yanımıza alıp Dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin yanına gidip Katı Atık Bertaraf tesisinin depolama alanının tamamlanması için 1 Milyon TL ödenek çıkarılmasını rica ettik. Sağolsun Sayın Bakan kasada kuruş olmadığını söyleyerek birer bardak çay ısmarladı bizi uğurladı! Gün geçti yıl geçti; Başkanımın üstün çaba, gayret ve araştırmalarıyla Katı Atık Bertaraf tesisini bitirdik hem de Türkiye’nin En Modern Tesisini bitirdik… Sn. Vekilin ( Özbekistan ) gezisi dönüşü haberi olmuş hemen koşmuş gitmiş tesise  🙂 eee Vekilim haber verseydin gezdirirdik! Bir de Vekilim basın açıklamanda Başkanımıza teşekkür etmeyi unutmuşsun! (adettendir)”

Bu paylaşım altına Özçelik yorumu:

“Kamuoyu İle Gerçekleri Paylaştık. Bu kadar Rahatsız Olmayın.

1-Katı Atık Projesi Burdur Pilot İl Yaptırdık, Alt Yapısını Bakanlıklarımız Yaptı.

2-Yenilenebilir Enerjiyi Bu Hükümet Teşvik Etti.

3-Kamu Özel İşbirliği Modeline Partiniz Hep Karşı çıkmıştı.

4-Burdur Belediyeler Birliğine 11 İlçe Belediye Başkanı ve 3 Belde Belediye Başkanına da Teşekkür Ederiz.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir