Kendi seçtikleri delegelere güvenmiyorlar!

MHP’de taşlar yerine oturmuyor

Demokrasi Diye Diye Demokrasiyi Katlediyorlar

ABD ve Batı emperyalistleri PKK, IŞİD, FETÖ gibi ayrılıkçı-bölücü ve yobaz terör örgütleriyle Türkiye’nin üzerine çullanırken, yakın tarihimizde görülmedik bir şekilde ihtiyaç duyduğumuz devlet-millet topyekûn birliğini parçalayan bir Amerikancı-FETÖ’cü tuzağı, halkoylaması Türkiye’nin önüne getirilmesine sağlayarak intihar eden Bahçeli’nin MHP’sinde isyan hareketi devam ediyor. Dün Bucak MHP ilçe teşkilatında Genel Merkez yanlısı grup, muhalefetin kazanacağını anlayınca seçimi iptal etti. 25. Dönem MHP Burdur Milletvekili Alparslan Dursun sosyal medya hesabından “kendi yazdıkları delegelere güvenemeyip Bucak İlçe kongresini iptal eden bir zihniyet demokrasiden, Ülkücü iradeye saygıdan bahsetmesin” dedi. MHP Bucak İlçe Başkanı Adayı Safa Sönmez de açıklamasında, “kendi yazdığı delegeye bile güvenemeyip Ülkücü iradeyi yok sayan bir zihniyet maalesef Bucak İlçe başkanı olarak görev yapmaktadır” dedi.

Milliyetçi hareket Partisi (MHP) Bucak ilçe teşkilatında anti demokratik uygulama Ülkücüleri isyan noktasına getirdi. Mevcut yönetim, delege iradesini yok sayarak kendi adaylarının kaybedeceğini anlayınca seçimi iptal etti. Muhalefetin adayı Safa Sönmez ile 25. Dönem MHP Burdur Milletvekili Alparslan Dursun birer açıklama yaparak durumu ve gelişmeyi protesto etti.

  1. Dönem MHP Burdur Milletvekili Alparslan Dursun sosyal medya hesabından şu açıklamalara yer verdi:

“Kendi yazdıkları delegelere güvenemeyip Bucak İlçe kongresini iptal eden bir zihniyet demokrasiden, Ülkücü iradeye saygıdan bahsetmesin. Bir ilçe kongresi için çevre illerden takviye çevik kuvvet yığdılar parti üyelerini dahi içeri almadılar ama yine de ülkücülere güvenmediler.”

MHP Bucak İlçe Başkanı Adayı Safa Sönmez de açıklamasında şu ifadelerle eleştiri getirdi:

“29.04.2017 tarihinde yapılacak MHP Bucak ilçe kongresi için bir gün önceden ilgili mercilere yazılı müracaatlarda bulunup parti binası önüne takviye emniyet gücü yığdırarak ülkücüleri kavgacı olarak göstermeye çalıştılar.

“Kendi yazdıkları delege listesinde olmayanları kongre salonuna parti üyesi olmasına rağmen almadılar. İlçe başkanı adayı olmama rağmen beni salona almadılar. Ama yine de kongreyi iptal ettiler. Gerekçe olarak tüzüğün 52.ve 54.maddesini gösterdiler. Kendi yazdığı delegeye bile güvenemeyip Ülkücü iradeyi yok sayan bir zihniyet maalesef Bucak İlçe başkanı olarak görev yapmaktadır.

“Ve bu Kişiler asla ülkücüleri temsil etmemektedir. Bu çabaları beyhudedir. Ülkücüler elbette ki eninde sonunda iradeleri ile bu kendini bilmez güruhtan kurtulacaktır. Adamın adamı değil davanın adamı olarak mücadelemiz devam edecektir. Bu süreçte benimle birlikte olan 25.Dönem milletvekilimiz, eski Belediye başkanlarımız eski ilçe ve Ülkü Ocakları başkanlarımız ile beraber tüm dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Korkunun ecele faydası yoktur. Allah’ın izniyle Ülkücü hareket hakettiği gerçek dava adamları ile iktidarı yakalayacaktır.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.