Kılıçdaroğlu-İmamoğlu Cumhurbaşkanı adaylığı savaşları sürüyor

ABD tarafından beceriksiz ve oylarını artıramadığı için üstü çizilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bu haberlerin kamuoyuna yansımasını izleyen günlerde Doğu illerine giderek gövde gösterisi düzenleyen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu arasındaki Cumhurbaşkanlığı adaylık krizi devam ediyor. Başbaşa görüşmede Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’na ültimatomu verdi: “İstanbul’a odaklan!”    

10 Ekim’de İsmet Özçelik bombayı patlatmıştı:

“ABD Kılıçdaroğlu’nu harcıyor, gözdesi İmamoğlu.”

Bu haber, CHP saflarını dalgalandırdı.

İmamoğlu, Doğu seferine çıktı.

Bazı illerde programları, Kılıçdaroğlu’nca iptal ettirildi.

KILIÇDAROĞLU: “İSTANBUL’LA İLGİLEN!”

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi’nin bugünkü köşesindeki yazı Kılıçdaroğlu-İmamoğlu krizinin sürdüğünü ortaya koydu. Hatta Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu’na başbaşa görüşme sırasında ültimatom verdiği belirtiliyor: “İstanbul’la ilgilen!”

ADAYLIK SIRALAMASINDA, ERDOĞAN, İMAMOĞLU VE YAVAŞ’IN ARDINDAN GELİYOR

Millet İttifakı saflarında “Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?” tartışmaları yoğun bir şekilde sürüyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili kamuoyu araştırmalarında adı, ilk sıraları işgal eden Erdoğan, Yavaş ve İmamoğlu’ndan sonraki sıralarda görülen, ancak buna rağmen bütün emarelerin Cumhurbaşkanlığı adaylığının gönlünde yattığını gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylık çalışmasını yoğunlaştırdığı belirtiliyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in ise tavrı çok açık…

O, 23 Nisan’da “Başbakanlığa aday olduğu”nu (!) açıkladı.

Gönlündeki Millet İttifakı adayının da İmamoğlu olduğunu belli etti.

Kılıçdaroğlu’nun adaylığına Karamollaoğlu da karşı çıkıyor.

Millet İttifakı’nda “Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?” tartışmaları sürerken, Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde çarpıcı kulis bilgilerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu başbaşa görüştü.

Bu görüşmede ikili arasında ‘adaylık’ tartışmalarının gündeme geldiğini belirten Selvi, “Görüşmede Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’na isminin sürekli cumhurbaşkanı adayı olarak geçtiğini belirterek, ne düşündüğünü soruyor. İmamoğlu, partiden kendisine bu yönde taleplerin geldiğini, bu tür söylentilerin de yine parti içinden çıkarıldığını belirterek, bu durumdan memnun olmadığını ifade ediyor” sözlerine yer verdi.

“KILIÇDAROĞLU’NU TATMİN ETMİYOR”

“Peki İmamoğlu’nun verdiği yanıt Kılıçdaroğlu’nu tatmin ediyor mu?” diye sorgulayan Selvi, “Altını çizerek de üstünü çizerek de söyleyebilirim ki, hayır. Tatmin etmiyor” ifadesine yer verdi.

Kılıçdaroğlu’nun bunun üzerine “çok net” ve “çok kararlı” konuştuğunun söylendiğini belirten Selvi, Kılıçdaroğlu’nun, İmamoğlu’na, ”Bu işin bitmesi gerekiyor” dediğini, Cumhurbaşkanı adaylığını gündemde tutmamasını istediğini, “Bu işe bir nokta koy” dediğini ifade ediyor.

Selvi şöyle devam ediyor:

“Kılıçdaroğlu’nun kararlı tavrının İmamoğlu’nu gerilettiği söyleniyor. İmamoğlu, Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede kendisinin cumhurbaşkanı adaylığını istemediğini çok net bir şekilde anlıyor.”

‘İSTANBUL’A ODAKLAN’

“Çünkü görüşmede Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’ndan İstanbul’un sorunlarına odaklanmasını istiyor. ‘İstanbul’la ilgilen’ diyor.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.