Kılıçdaroğlu Kampüs açılışı için Burdur’da

Bazı açılış ve programlara katılmak üzere Ankara’dan karayoluyla Burdur’a gelen ve Sanayi Kavşağında partililerce karşılanan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Akdeniz Bölgesinin en modern kampüsü olan Burdur Belediyesi Sultandere Fen İşleri Hizmet Kampüsünün açılışını yaptı.

Açılış törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya Milletvekili Osman Çetin Budak, Ordu Milletvekili Seyit Torun, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP İl Başkanı Barış Ayten, siyasi parti başkanları ve kitle örgütü temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, açılışta 38 aylık icraatı hakkında bilgi verdi.

Konuşmasında Başkan Ercengiz’i öven sözleriyle dikkat çeken Kılıçdaroğlu, ülke ve dünya gündemine değindi. Hükümetin Ortadoğu ve Katar politikasını eleştirerek, “biz taraf olmayacağız ama bütün dünyayı kucakladığımız gibi İslam dünyasını da Arap dünyasını da kucaklayacağız. Onları kendi akrabamız sayacağız. Onlarla birlikte kültürel ilişkilerimizi, ekonomimizi geliştireceğiz, siyasal ilişkilerimizi geliştireceğiz. Bu bizim hedefimiz olmalı ama onların arasındaki kavgaya bir unsur olarak girmemeliyiz” dedi.

Kılıçdaroğlu terör konusuna da değinerek, “teröre hepimizin net, açık bir karşı duruş sergilememiz lazım. 30, 35 yıldır bu millet terörden çok çekti, çok acılar yaşadık. Küçük çocuklarımız, kadınlarımız, yaşlılarımız, gençlerimiz, askerlerimiz, polislerimiz şehit edildi, öldürüldü acımasızca, katledildi. Polisimize ve askerimize sıkılan her kurşun milletimize sıkılmış kurşundur. Dolayısıyla polisimizin ve askerimizin güvenliği çok önemlidir” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Kılıçdaroğlu, beraberindekilerle Burdur İtfaiye Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Fen İşleri, Su İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü gibi birimlerin tek çatı altında toplandığı ve yaklaşık 6 milyon liraya mal olan hizmet kampüsünün açılışını gerçekleştirdi.

Katar’a yapılan son saldırılara da değinen ve Türkiye’ye huzur geldiği zaman Ortadoğu’ya da huzurun geleceğini savunan Kılıçdaroğlu, “bakın Katar’ı görüyorsunuz. Ortadoğu’da son iki günde yaşananları görüyorsunuz. Ramazan ayındayız, mübarek bir aydayız. Kul hakkı yenilmemesi gerektiğini birbirimize anlattığımız bir aydayız. Huzuru aradığımız bir aydayız” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

“Peki, İslam dünyasında neden kan akıyor? Neden İslam dünyası birbirine girdi? Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği bir şey vardır, ‘Arap dünyasıyla dost olacaksınız ama Arap dünyasıyla devletlerin arasında taraf olmayacaksınız.’ Biz taraf olmayacağız ama bütün dünyayı kucakladığımız gibi İslam dünyasını da Arap dünyasını da kucaklayacağız. Onları kendi akrabamız sayacağız, onlarla birlikte kültürel ilişkilerimizi, ekonomimizi geliştireceğiz, siyasal ilişkilerimizi geliştireceğiz. Bu bizim hedefimiz olmalı ama onların arasındaki kavgaya bir unsur olarak girmemeliyiz. Bunu yaptığımız zaman Türkiye sorunun bir parçası olmaz, çözümün ana aktörü olur.”

Daha sonra Kılıçdaroğlu, Burdur’da Belediye tarafından düzenlenen iftara yemeğine katıldı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in eniştesi Suat Serin ve şehit Polis Memuru Sıtkı Kara’nın yakınlarının bulunduğu masaya oturdu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir