Kılıçdaroğlu’nun İstanbul adayı İlhan kesici mi?

Türkiyegundemi.com, medyafaresi.com gibi kulis haber internet gazetelerinde yayınlandıktan sonra Fatih Portakal’ın da gündemine girdi. Böylece işin ciddiyeti iyice ortaya çıktı. Birdenbire gündemin zirvelerinde yer almaya başladı. Konu, Kılıçdaroğlu’nun gönlündeki İstanbul adayının ne Muharrem İnce ne de Gürsel Tekin olduğu, tam tersine Aydınlık köşe yazarı Önkibar’ın aylardır CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını ancak ve sadece onunla alabileceğini yazıp çizip durduğu İlhan Kesici olduğu iddiasıdır.

İnternet medyadaki Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının İlhan kesici olduğu iddiaları gündem bomba gibi düştü.

İstanbul Büyükşehir için CHP’nin İlhan Kesici ismi üzerinde durduğu, gerekçe olarak da “İlhan Kesici’nin Sivaslı olması, İstanbul’daki yoğun Sivaslı nüfusta etkili olabileceği, Merkez sağdan gelen bir isim ve CHP’li seçmen tarafından yadırganmadığı, Kürtlerle ilgili keskin bir söyleminin de bugüne kadar olmamış olması” gibi özellikler ileri sürülüyor.

ÜZERİNE TIKLAYINIZ

Son olarak konu hakkında FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal da sert Twitterler paylaştı. CHP’nin kendini inkar anlamına geleceğini iddia etti.

FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal bu haberler hakkında iğneli Twitterler atmaya başladı.

“Bu kulis haberi umarım gerçek değildir. Doğru olduğunu bir an için düşünelim, yine sağdan oy almak için #CHP yönetiminin yine kendini inkâr etmesi olur. #Ankara’dan sonra #İstanbul ağır gelir!!!”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir