Kıraç’ın başlattığı ‘İngilizce eğitim’ tartışmasına ‘Orhan Pamuk’ da karıştı!

Sevilen müzisyen Kıraç’ın İngilizce eğitim konusundaki eleştirileri gündem oldu. Büyük destek gören Kıraç’ı hedef alanlar da oldu. Kıraç’a karşı Orhan Pamuk’u ‘büyük romancı’ diye savunan gazeteci İsmail Saymaz’a yazarlar Tunca Arslan ve Onur Caymaz ile yüzlerce okurdan yanıt geldi.

Ünlü müzisyen Kıraç’ın Aydınlık gazetesine verdiği röportajdaki mesajları büyük destek gördü. Yurtseverliği ve Türkçeye özeniyle sanat dünyasına örnek olan Kıraç, İngilizce eğitime son verilmesi ve Türkiye’nin Amerikan hegemonyasından kurtulması gerektiğini söyledi. Atatürk’ü örnek gösteren Kıraç, “Çocuklar yabancı dil öğrenmesin demiyorum. Eğitim anadille olmalı diyorum. Atatürk’ün ölmeden önce söylediği son şey Türkçeydi” diye konuştu.

Kıraç: Amerika’yla savaşıyoruz vatan cephesindeyim

Kıraç’ın açıklamaları iki gündür sosyal medyada gündem oldu ve binlerce mesaj paylaşıldı.

Son tartışmaya “Orhan Pamuk’un romancılığı” da karıştı.

Kıraç, Aydınlık’a verdiği röportajda “Bir de Orhan Pamuk gibileri çıktı. İngilizce kitap yazıp onu Türkçe’ye çeviriyorlar. Bu da utanç verici. Türkçemiz İngilizce’den çok daha kaliteli bir dildir. Matematik olarak mükemmel bir dildir” demişti.

Gazeteci İsmail Saymaz, Kıraç’a karşı Orhan Pamuk’u “büyük romancı” diye savundu.

İsmail Saymaz’ın Orhan Pamuk’u “büyük romancı” ilan ettiği mesajına Aydınlık yazarları Tunca Arslan ve Onur Caymaz ile yüzlerce takipçiden ders gibi yanıtlar geldi…

Tivit dizileri

Ama böyle haberler de var; hem de kendini solda tanımlayanlar cephesinden…

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir