Kışkırtıcı yalanı tek tek çürüttü

Öncü Kadın Genel Başkanı Meltem Ayvalı, Meclis’te görüşülürken gün boyu tersi iddia edilen, tecavüz, cinsel istismar ve uyuşturucu suçlarının kapsam dışı olduğu infaz düzenlemesindeki kışkırtıcı yalanları yayanları sosyal medya hesabından tek tek bombaladı. CHP Sözcüsü Zeynel Emre ve Vatan Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Meltem Ayvalı iddiaların tamamen asılsız olduğunu söylediler. Ayvalı, “bu yalanları anlı şanlı profesörler, kadın ve çocuk hakları savunucuları ve neredeyse bütün kadın örgütleri yaydı” dedi.

Bugün uygulamaya başlanılan ve cezaevleri önünü bayram yerine çeviren infaz düzenlemesi gece yarısı TBMM’den geçti ama tartışmalar dinmedi. Düzenlemede tecavüz, cinsel istismar ve uyuşturucu suçları kapsam dışı kaldı. Tecavüz, cinsel istismar ve uyuşturucu suçlarının affı hiç gündeme gelmemesine rağmen Cumhuriyet Gazetesi ve Tele 1 TV gibi haber kaynakları ve sosyal medya trolleri yalan rüzgârı estirdiler.

Yalancılar, çocuk yaşta evlilik suçlarına da indirim geldiğini söyleyerek çocuklara yönelik cinsel istismar suçlularının da serbest kalacağını iddia ettiler.

Daha önce Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özcan o iddiaların asılsız olduğunu ifade etmişti. CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Grup Sözcüsü Av. Zeynel Emre de iddiaları yayınlayan bir açıklama yayınladı.

Vatan Partisi Öncü Kadın Genel Başkanı Meltem Ayvalı yalanları tek tek çürüten bir açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından “bu belgeyi sosyal medyada dolaşıma sokanların kamuoyuna bir özür borcu var. Çünkü YALAN SÖYLÜYORLAR! Toplumun hassasiyetini karışıklık yaratmak veya alkış almak için kullanmak düpedüz istismardır” dedi.

Örnekler

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir