Kızılay’dan yardım kolileri ve iftar yemekleri

Ramazan ayında Burdur’da yüzlerce aileye yardım eli uzatan Türk Kızılay, düzenlediği iftar programıyla Ramazan’ın daha içten yaşanmasına vesile oldu. Başta gençler olmak üzere Burdur halkına yönelik düzenlenen iftar programında Burdur Şube Başkanı Şahali Kaya ve yönetimi, misafirlere elleriyle ikramda bulundu.

Yemekten sonra gıda kolisi yardım kampanyasında görev alan gönüllü ekiplere teşekkür belgeleri Burdur Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri tarafından takdim edildi.

Şube Başkanı Şahali Kaya yaptığı konuşmada, “sadece Türkiye’nin değil Dünya’nın en köklü yardım kuruluşlarından biri olan Türk Kızılay’da gönüllü olarak çalışan, elini taşın altına koyarak Türk Kızılay Ailesi’ne katılan kıymetli gönüllü kardeşlerimiz ile bir arada iftar programı düzenlemekten çok memnunuz. Türk Kızılay olarak gençlerimize ayrı bir değer veriyoruz. İlerleyen yıllarda, göz bebeğimiz Türk Kızılay’ın adını dünyanın dört bir yanında yaşatacak olan genç gönüllülerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Gıda kolisi yardım kampanyasında belki bir aileye daha yardım ulaştırabilirim inancı ile büyük özveri göstererek çalıştılar, çalışıyorlar. Kendilerine en kalbi şükranlarımı sunuyor ve Burdur Halkını sizlerin aracılığı ile Türk Kızılay çatısı altında yardım yapmaya tekrar davet ediyorum” dedi.

Burdur’da Türk Kızılay ile anlaşmalı olan Migros Göl Yolu Şubesi, Migros Merkez Şube ile Bizim Market’te gıda kolisi bağışlarının kabul edildiği bilgisine de ulaşılırken Yönetim Kurulu üyeleri de “Kızılay olarak insan ayrımı gözetmeksizin herkese yardım eli uzatmaya ve büyümeye devam edeceğiz” şeklinde değerlendirmede bulundular.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.