Kovid19 aşısı kentlerde

Kentlere ulaşan Kovid19 aşısı olmak için ne yapmalı?

Çin’den alınan 3 milyon dozluk Kovid-19 aşısı kentlere ulaştı. İlk etapta sağlık çalışanlarına, ardından 65 yaş üstü vatandaşlara ve yaşlı, engelli, koruma evlerinde kalanlar gibi toplu ve kalabalık yerlerde yaşayan yetişkinlere uygulanacak aşı için randevu sistemi de açıldı. Aşı randevuları mhrs.gov.tr sistemi ve ALO 182 üzerinden verilmeye başlandı.

Geldi gelecek derken ve Kovid19 bozguncularının psikolojik savaşı şartlarında Çin’den alınan 3 milyon doz aşı nihayet kentlere ulaştı. Kentlerde sağlık binalarında aşı odaları oluşturuldu.

Kovid19 ile mücadelede önemli bir yeri olan aşılama öncelikle sağlık çalışanlarından başlayacak. 65 yaş üstü vatandaşla yaşlı, engelli, koruma evlerinde kalanlar gibi toplu ve kalabalık yerlerde yaşayan yetişkinlere uygulanacak. Cuma günü başlayacak aşılama için randevu alınacak. Randevu için www.mhrs.gov.tr ‘e giriş yapılacak. “Hastane randevusu al” seçeneği tıklanacak. Sistemde “genel arama”nın tıklanmasından sonra “Kovid19 aşı” seçeneği tıklanacak.      

BURDUR!DA AŞILAMA BAŞLADI

Aşılar, ilimize de ulaştı.

İlk aşılama sağlık personelinden başladı.

Bugün Devlet Hastanesi Baştabibi ve Sağlık İl Müdürü aşılarını yaptırttı.

Edinilen bilgiye göre, Devlet Hastanesi’nde aşı odası düzenlendi.

Vatandaşlara aşılma buradan yapılacak.

Sağlık personelinin aşılanması hızla başladı.

Sağlık ocaklarında personeli kadar verilen aşılamanın kendi kurumlarında yapıldığı öğrenildi.

Sağlık personelinin aşılamasının 5 günde bitirileceği, müteakiben 65 yaş üstü vatandaşlara ve yaşlı, engelli, koruma evlerinde kalanlar gibi toplu ve kalabalık yerlerde yaşayan yetişkinlere geçileceği belirtildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir