Kovid19 aşısı ne zaman başlayacak?

Soluk soluğa yeni tip Koronavirüs (Kovid19’la) boğuşan tekmil milletin dört gözle heyecanla beklediği Kovid19 aşısı konusunda açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Dr. Fahreddin Koca, Çin merkezli Sinovac firması tarafından üretilen Kovid-19 aşısından 50 milyon dozun satın alınması için anlaşmanın yapılarak sözleşmenin imzalandığını belirtti. Bakan Koca, aşının vatandaşlara ücretsiz uygulanacağını söyledi.

OCAK-ŞUBAT AYLARINDA PEYDERPEY GETİRİLECEK

İnsanlık Kovid19 ile topyekûn savaşıyor.

Askeri savaştaki gibi cephe-cephe gerisi de bulunmuyor;

Her yer cephe sathı durumunda.

Milletin topyekûn savaşı sözkonusu.

Soluk soluğa yeni tip Koronavirüs (Kovid19’la) boğuşan tekmil millet, bir yandan da dört gözle heyecanla Kovid19 aşısı beklentisi içinde bulunuyor.

Kovid19 aşısı konusunda açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Dr. Fahreddin Koca, Çin merkezli Sinovac firması tarafından üretilen Kovid-19 aşısından 50 milyon dozun satın alınması için anlaşmanın yapılarak sözleşmenin imzalandığını belirtti. Bakan Koca, aşının vatandaşlara ücretsiz uygulanacağını söyledi.

Aydınlık Gazetesi’nin BBC Türkçe’ye dayandırdığı haberinde, Koca, aralık-ocak-şubat ayları gibi aşının getirilmesi için sözleşme yapıldığını belirterek, “Aralık ayında asgari 10 milyon olmak üzere 20 milyon hedefliyoruz. Ocak ayında 20 milyonda sorun yok. 50 milyon doz için sözleşme imzalandı” dedi.

AŞI ÜCRETSİZ UYGULANACAK

Koca, aşının ilk başta kimlere uygulanması gerektiğine ilişkin Bilim Kurulu’nun çalışmalarının sürdüğünü söyleyerek, “sağlık çalışanlarımızdan başlamak üzere riskli gruplar ve enfeksiyonu yayma potansiyeli yüksek olan kesimler. Şoförler, berberler, kuaförler gibi hizmet sektörü de yer yer devrede olacak” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir