Kozağaç Ortaokulu, Şimşek yazarı ağırladı

Yerelimizdeki yazar ve şairler içinde çalışkanlığı, üreticiliği, dinamizmi ve araştırmacılığı ile dikkatleri üzerinde toplayan eğitimci-yazar Neriman Şimşek Mıhladız, MAKÜ ve USO Lisesi’nden sonra şimdi de Kozağaç Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenlerince ağırlandı. Söyleşinin ardından konuşan Mıhladız, “öğrencilerin ışıl ışıl bakan gözleri içimi ısıtırken sorduğu sorularla gurur duyduğum toprağımın gençleri muhteşemsiniz!” dedi.

Eğitimci-Yazar Neriman Şimşek Mıhladız, ildeki söyleşilerini sürdürüyor.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) ve USO Lisesi söyleşilerinin ardından şimdi de ilçe ve köylere açıldı. Önceki gün Kozağaç Ortaokulu öğrencileriyle buluştu.

Kozağaç Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenlerince muhabbetle karşılanan Mıhladız, öğrenci ve öğretmenlere yapısal söyleşinin ve soru-cevap etkinliğinin ardından kitaplarını imzaladı.

Okul Müdürü Hüsamettin Yaşadı

Köy Muhtarı Mıhladız’a plaket takdim etti.

Bir köy ortaokulunun öğrencilerini Anıtkabir ziyaretine götürecek kadar çalışkan ve etkinlik sever okul müdürü Hüsamettin Yaşadı etkinlik hakkındaki duygularını, “Burdur’da Etkin Sürdürülebilir Tamamlayıcı Eğitim Projesi (BESTE) kapsamında okulumuzda kitap söyleşisi gerçekleştirdik. Eğitimci yazar Neriman Şimşek Mıhladız, öğrencilerimizle buluştu ve kitapları hakkında bilgi verdi. Öğrencilerimizden gelen sorulara samimiyetiyle cevap veren güleryüzlü yazarımız, okulumuz öğrencilerine kitaplarını imzalayarak hediye etti. Neriman Hocamız, Okul Müdürlüğü ve öğretmenleri olarak böylesine güzel etkinlikte buluşmaktan dolayı saygıdeğer yazarımıza ve kıymetli eşlerine canı yürekten teşekkür ediyoruz. Birbirinden güzel etkinliklerde buluşmak dileğiyle… Bir köy okulundan daha fazlası!” şeklinde ifade etti.

Etkinliğin ardından yazar Mıhladız da duygu ve düşüncelerini, “Kozağaç Orta Okul Müdürü Hüsamettin Yaşadı Bey’e, okuldaki değerli öğretmen arkadaşların ve tüm personelin beni güzel ağırlamalarından dolayı teşekkür ederim. Kozağaç Muhtarı İbrahim Mıhladız Bey de ilgisinden dolayı teşekkür ederim. Öğrencilerin ışıl ışıl bakan gözleri içimi ısıtırken sorduğu sorularla gurur duyduğum toprağımın gençleri muhteşemsiniz! Bu topraklarda doğan birisi olarak memleketimin çocuklarıyla böylesine güzel etkinlikte ve söyleşide bulunmak beni ziyadesiyle heyecanlandırdı ve mutlu etti” ifadeleriyle paylaştı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.