MAKÜ eğitim yeniliklerini sürdürüyor

Şimdi de Turizm Okulu Konseptiyle Türkiye’de bir ilki daha hayata geçiriyor

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz yerel bir yayın organında katıldığı programda MAKÜ’deki icraatlarını anlatırken, MAKÜ’nün yeni bir çalışmasından, Turizm Okulu Oteli Konsepti hakkında açıklamalarda bulundu. Diğerleri gibi bu hamlenin de Türkiye’de bir ilki temsil ettiğini vurguladı.

TURİZM OKULU OTELİ KONSEPTİMİZ TÜRKİYE’DE BİR İLK OLACAK

Yeşilova MYO’da denemeye koydukları izleksel MYO tarzı içerisinde Turizm Okulu Oteli konseptinin sona geldiğini müjdeleyen Rektör Korkmaz, “Yeşilova’yı tercih edecek öğrencilerimiz için Türkiye’de örneği olmayan bir okuldan bahsediyoruz” dedi.

OTEL İÇİNDE TURİZM OKULU

Burdur MAKÜ‘nün birçok uygulamasının, model olarak Türkiye’de örneği olmayan uygulamalar olduğunun altını çizen Rektör Korkmaz, “Turizm Okulu Oteli uygulamasına da ilk orada başlıyoruz. Otel içinde turizm okulu… Yani öğrencimiz girdiği andan 24 saat işleyen bir sistemin içerisinde bir

turizm faaliyeti. Aşçılık bölümü yemeğini çıkartacak, Turizm İşletmeciliği işletmeciliğini yürütecek, tur rehberliği de yine rehberlik hizmetlerini yapacak; bir otel işletmesinin içerisinde 365 gün boyunca katılacağı bir eğitim modeli var. Eğitim modelini de yeniden yapılandırıyoruz. Çünkü bu örnek Türkiye’de ilk olacak” değerlendirmesinde bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.