MAKÜ Hayvancılık Teknolojileri Festivaline Hazırlanıyor

Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı kapsamında hayvancılık alanında nitelikli ve öncü projelere imza atan Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), Türkiye Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında her geçen gün stratejik önemi artan “Hayvancılık” sektöründe özgün ve milli projelerin ortaya çıkarılmasını ve ortaya çıkarılan bu projelerin hızlı ve etkin bir şekilde hayata geçirilmesini amaçlayan bir organizasyon olan Hayvancılık Teknolojileri AR-GE ve İnovasyon Festivali (HAYTEKFEST) için düğmeye bastı.

Festival kapsamında düzenlenecek olan HAYTEKFEST Proje Yarışması için hayvancılık alanında belirlenen temalarda proje başvuruları kabul edilmeye başlandı.

09-11 Mart 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan HAYTEKFEST’in ana teması sürdürülebilir Kalkınma ve Sürdürülebilir Hayvancılık başlığını taşıyor. Ana tema altında 9 farklı alt tema yer alıyor.

Festivalde dereceye giren projelerden birinciye 100 bin, ikinciye 75 bin, üçüncüye ise 50 bin TL ödül verilecek. Ayrıca dereceye giren projeler, sektörel danışmanlıklarla katma değerli ürün, hizmet ve süreçlere dönüştürülmesi için teşvik edilecek ve desteklenecek.

Festivale katılan tüm projeler, sektör aktörleri ve yatırımcılarla biraraya gelme ve projelerini sunma fırsatı bulacak. Bununla birlikte festival sayesinde ülke ve bölge ekonomisinde önem arz eden hayvancılık sektöründe tematik uzmanlaşma ve girişimcilik ortamı cazip hale getirilmiş olacak.

Festival ile ilgili detaylı bilgiye bu adresten ulaşılabilmekte.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.