MAKÜ Sporlu Sena Nur Büyük Altın Madalyanın Sahibi Oldu

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Gençlik Spor Kulübü Judo takımı sporcusu Milli Sporcu Sena Nur Büyük, Kuzey Makedonya’nın Kruşevo şehrinde düzenlenen Ümitler Balkan Judo Şampiyonası’nda ferdi müsabakalarda 48 kiloda birinci olarak altın madalya kazandı.

Elde ettiği başarı ile hem MAKÜ’yü hem de Burdur’u gururlandıran milli sporcu ferdi müsabakaların ardından birlikte yer aldığı Türk Judo Milli Takımı mix takım müsabakalarında da Balkan Şampiyonası’nda üçüncü oldu.

MAKÜ Spor Kulübü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç, Milli Sporcu Sena Nur Büyük’ün ardışık başarılarıyla kendilerini gururlandırdığını belirterek tebrik etti. Ayrıca, antrenörler Türkan ve Süleyman Görken’e de teşekkürlerini iletti.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar da Milli Sporcu Sena Nur Büyük’ü tebrik ederek, MAKÜ’nün imkanlar dahilinde hem MAKÜ Spora hem de şehrin tüm takım ve sporcularına verdiği öneme dikkat çekti. Rektör Prof. Dr. Dalgar; “Öğrencilerimizin, sporcularımızın birçok alanda başarıları var. Bu başarılar bizleri gururlandırmaktadır. Milli sporcumuz Sena Nur Büyük’ü başarısından dolayı tebrik eder, bu başarıda emeği olan herkese teşekkür ederim. Sporcumuzun başarılarının devamını dilerim.” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.