MAKÜ, ÜNİLİG’de 187 Üniversite Arasında Dördüncü

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) elde ettiği birçok sportif başarıya bir yenisini daha ekledi. Bugüne dek birçok milli ve olimpik sporcu yetiştiren MAKÜ, katıldığı yarışmalarda elde ettiği başarılarla dikkat çekmeye devam ediyor. MAKÜ’ye ÜNİLİG müsabakalarında madalya yağdı.

Bu anlamda Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 2021-2022 eğitim öğretim yılında düzenlenen ÜNİLİG müsabakalarında MAKÜ’lü sporcular 9 altın, 4 gümüş ve 7 bronz madalya ile toplamda 20 madalya kazandı. Güreş, bilek güreşi, futbol, tenis, sportif dron, halk dansları, basketbol ve voleybol branşlarında kazandığı başarılarla 187 üniversitenin yer aldığı organizasyonu, madalya sıralamasında dördüncü sırada tamamlayan MAKÜ önemli bir kazanım elde etti. 2006 yılında kurulan ve genç bir üniversite olan MAKÜ, köklü ve büyük üniversiteleri bile geride bırakarak spor alanında da adından söz ettiriyor.

MAKÜ’lü sporcuları elde ettikleri bu önemli dereceden ötürü tebrik eden Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz; “Üniversite olarak her alanda yaptığımız projeler meyvelerini vermeye devam ediyor. Spora ve sporcuya verdiğimiz önem sayesinde de spor alanında da başarılarımız artarak devam ediyor. MAKÜ olarak Türkiye Üniversite Sporları Federasyonuna en fazla sporcu gönderen ve madalya alan üniversiteyiz. Üniversite sporlarında elde ettiğimiz başarılarla aldığımız madalyalar hem bizler hem de Burdur için büyük bir gurur kaynağı. Genç bir üniversite olarak daha köklü üniversiteleri bile geride bırakarak dördüncü olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Sporcularımızın her zaman yanında olduğumuzu ifade ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.