MAKÜ’de 3’üncü Uluslararası Genç Araştırmacılar Öğrenci Kongresi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) bünyesinde düzenlenen 3’üncü Uluslararası Genç Araştırmacılar Öğrenci Kongresi (IYRSC 2021) 9-11 Aralık 2021 tarihleri arasında MAKÜ Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesinde toplandı.

Kongre Başkanı Öğr. Gör. Gülcihan Aybike Dilek Kart’ın açış konuşması ve MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’ın “Açılış Konferansı” ile başlayan kongre, yüz yüze ve uzaktan sunum seçenekleriyle hibrit olarak yapıldı.

Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz konuşmasında, bu kongreyi üçüncü kez düzenlemekten ve üniversite olarak ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti. Akademiye gönül vermiş böyle genç ve hedefli bir öğrenci grubuna hitap etmekten mutluluk duyduğunu da belirten Rektör Korkmaz, katılımcıları bilimsel çalışmalarından dolayı tebrik etti.  

8 farklı ülkeden ve 38 farklı üniversiteden 200 öğrencinin yaklaşık 250 bildiri sunduğu kongre kapsamında, 4 panel, 21 sözlü sunum oturumu ve 2 poster sunum oturumu gerçekleştirildi. Kongre kapsamında sunulan bildiriler arasından 4 farklı bilim disiplininde toplam 12 çalışmaya ödül verildi.

Öğrencilerin yoğum katılım gösterdikleri ve ilgiyle takip ettikleri panellerde MAKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, “Akademik ve İş Amaçlı Mülakat Teknikleri”, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Savi Çakar; “Bir Fırsat Olarak Pandemi Krizi”, Rektör Danışmanı ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç; “Yaşam Boyu Öğrenme” ve Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi Giray Kolcu; “Mendeley Ithenticate ve Turnitin Kullanımı” başlıklı sunum yaptılar.

Kongre tüm sözlü ve poster bildiri oturumlarının tamamlanmasıyla sona erdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.