MAKÜ’de “Şiddete Hayır Etkinlikleri” Düzenlendi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Eğitim Fakültesi, Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulama ve Araştırma Merkezi (PDR-MER) iş birliği ile şiddeti önleme ve mücadele etkinlikleri gerçekleştirildi.

Avşarhan’da gerçekleştirilen etkinliklerde Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı 3. sınıf öğrencileri tarafından çocuğa şiddet, hayvana şiddet, kadına yönelik şiddet, flört şiddeti, sanal şiddet gibi şiddetin farklı boyutları ile mücadele konusunda pano, afiş ve diğer görseller sergilendi.

Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğrencileri tarafından da müzik dinletisinin yapıldığı etkinliklerde akademisyenler ve öğrencilerin yanı sıra Burdur Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) standı açıldı. ŞÖNİM yetkilileri tarafından kadına yönelik şiddetle mücadele hakkında bilgi verildi. Etkinlikte ayrıca Burdur İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tarafından Kadın Destek Uygulaması (KADES) uygulaması tanıtıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.